fbpx

В Україні найближчим часом очікується різке подорожчання товарів та послуг

В Україні найближчим часом очікується різке подорожчання товарів та послуг.

Економічний експерт Михайло Крапивко повідомив, що стрибок цін стане результатом повернення з 1 серпня податків, які діяли у довоєнний час.

Так, Володимир Зеленський підписав законопроект, згідно з яким скасовується спрощена система оподаткування на 2%, а також поновлюються перевірки бізнесу. Це ускладнить економічну ситуацію у державі.

“Президент не ветував, а підписав закон про повернення податків мирного часу. Тому бізнес почне переглядати свої ризики та рівень економічної ефективності. У результаті незабаром ми можемо очікувати на зростання споживчих цін”, – пояснив аудитор.

Аналітик нагадав, що з 1 серпня податок у 2% для ФОП ІІІ групи скасовується. Усі суб’єкти господарювання будуть змушені повернутися до системи оподаткування, яка діяла для них щодо запровадження пільг.

Більшість була платниками ПДВ. За словами Кропивка, їхні товари та послуги одразу подорожчають на 20 %.

Закон набирає чинності з 1 серпня, тому вони не можуть обрати іншу систему оподаткування. Справа в тому, що добровільний вибір оподатковуваної групи проводиться за 15 днів до початку кварталу.

Михайло Крапивко вважає, що зміни не лише негативно вплинуть на економіку, але призведе до розчарування та недовіри підприємців тому що усі пільги були надані у березні 2022 року з обіцянкою зберегти їх на весь період дії військового стану та 90 днів, після його скасування.”

You cannot copy content of this page