fbpx

В Україні набув чинності закон про повноваження старост селищ чи сіл

В Україні почав діяти закон №1848-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища). Документ було опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради “Голос України” в суботу 11 березня.

Згідно закону, у селах і селищах, які увійшли до об’єднаної територіальної громади, впроваджується посада старости, а в українське законодавство вводиться поняття “старостинський округ”, передає 112.ua.

Староста має представляти інтереси мешканців його округа в утвореній громаді та відповідати за комунікацію між селянами та представниками місцевої влади.

До повноважень старости, зокрема, входить відвідувати пленарні засідання сільської, селищної, міської ради; сприяти селянам у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування; брати участь у підготовці місцевого бюджету стосовно програм, які будуть впроваджуватися на території округу.

Окрім того, староста має слідкувати за станом довкілля, інфраструктурою, правопорядком та пропонувати шляхи вирішення проблем.

Староста звітує перед мешканцями свого округу, вони його і контролюють. Відповідає за ситуацію перед сільською, селищною, міською радою. Якщо він неналежно виконує свої обов’язки, старосту можуть відкликати з посади.

Читайте також:ЗА ЦЕЙ ВАЖКИЙ ЗЛОЧИН В УКРАЇНІ ПРОПОНУЮТЬ КАРАТИ СМЕРТЮ

Джерело.

You cannot copy content of this page