fbpx

В Україні мінімальну пенсію підвищать у два етапи

В Україні в наступному році мінімальну пенсію підвищать двічі. До липня вона становитиме 1497 грн, до грудня – 1564 грн, а після грудня – 1638 грн.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Уже зараз фактичний розмір мінімальної пенсії (сума, на яку може прожити пенсіонер в Україні) – 2710 грн. З огляду на досить низький розмір зарплат, високий рівень тіньової зайнятості (роботодавці платять у конвертах і не платять податки), значно підвищити пенсію уряд не може. У наступному році дефіцит Пенсійного фонду передбачений на рівні 166 млрд грн.

Читайте також: “ВСЯ ДОРОГА БУЛА ЗАЛИТА КPOВ’Ю”: З’ЯВИЛИСЯ НОВІ ДЕТАЛІ В СПРАВІ ПРО ЗНИКНEННЯ ШКОЛЯРКИ ПІД КРОПИВНИЦЬКИМ (ФОТО)

У наступному році, згідно з проектом бюджету, зростання доходів населення на 2% випередить інфляцію. Фактично це означає, що найбідніші українці можуть стати трохи багатшими. Правда, перша індексація пенсій і соцдопомоги очікується тільки в липні – до цього півроку доведеться жити зі старими виплатами, а друге підвищення, яке з випередженням компенсує зростання цін, очікується тільки в грудні 2019-го.

Варто зазначити, що проект головного фінансового документа повинна ухвалити Верховна Рада. Після обговорень і можливих правок бюджет винесуть на голосування.

You cannot copy content of this page