fbpx

В Україні масово переводять квартири з нежитлового фонду в житловий

Нову тенденцію експерти пояснюють посиленням будівельних норм.

Повідомляє  segodnya

Колись на ринку нерухомості була модна схема: люди купували квартири на першому поверсі, щоб здати (або продати) їх під магазин, нотаріальну контору, салон краси тощо. У житловій квартирі відкривати магазин заборонено, тому куплені таким чином квартири з житлового фонду переводили в нежитловий. Зараз же стало помітно і зустрічний рух.

“Якщо раніше були звернення тільки по передачі з житлового в нежитловий, то тепер приблизно стільки ж хочуть перевести назад”, – говорить керівник “БТІ-сервіс” Олег Ігнатьєв.

Експерти пояснюють це тим, що оренда комерційної нерухомості стала менш вигідною, і багато приміщень просто стоять порожніми. Як каже керівник Харківського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Олексій Попов, окремі випадки дійсно трапляються. До того ж, якщо раніше забудовники перші поверхи відводили під магазини, то зараз цього немає – в пріоритеті квартири.

НОВОБУДОВИ.

“Буває, людина купила якесь напівпідвальне приміщення і переводить його в квартиру, – розповідає Олег Ігнатьєв. – Але це рідкісний випадок”. Так звідки ж тенденція? Виявляється, ноги ростуть від підвищення будівельних норм в нашій країні. Так вийшло, що будинки, які за старими нормами взяли б у експлуатацію з відкритими обіймами, зараз забудовники не можуть здати, тому що частина квартир не відповідає новим уявленням про те, що таке квартира. “Наприклад, в комплексі будинки розташовані так, що частина квартир вікнами повністю виходять на північ. Сонячні промені не потрапляють туди в достатній кількості, і її не можна здати як квартиру. Тому забудовники здають це як нежитловий фонд – “апартаменти”, “творчі майстерні” . А люди купують і самі переводять їх в квартири”, – пояснює Ігнатьєв. Таким чином людина може заощадити 5-15 тис.доларів.

СХЕМА

“У ДАБК (Державну архітектурно-будівельну комісію – Ред.) подається запит на реконструкцію приміщення. Ця реконструкція може бути чисто формальною, а можете і справді провести перепланування, якщо вам потрібно. Після реконструкції об’єкт вводиться в експлуатацію вже з іншим цільовим призначенням . При цьому перепланування відразу ж узаконюється”, – говорить Олег Ігнатьєв.

Є організації, які візьмуться за вас все зробити під ключ. Для середнього об’єкта площею в 50 кв. м ціна перекладу може скласти 2-2,5 тис. доларів: виконавець складає всю необхідну документацію, подає куди треба і з ким треба про все домовляється. Після чого ви отримуєте декларацію про введення приміщення в експлуатацію, з якою йдете до нотаріуса, де вам і готує нові правовстановлюючі документи. Вся процедура займає 1,5 місяці.

Читайте також:УРЯД ПОЛЕГШИВ ЖИТТЯ ЖІНКАМ, ЯКІ НАРОДЖУЮТЬ

You cannot copy content of this page