fbpx

В Україні хочуть скасувати свята 1 травня та 8 березня, – проект закону на сайті ВРУ

Законопроект передбачає заміну 8 березня на 25 лютого – День української жінки. Дата обрана на честь дня народження Лесі Українки.

Крім цього, депутати хочуть скасувати святкування Дня праці 1 травня та Дня перемоги 9 травня.

За їхнім проектом слід відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня, але при цьому не оголошувати вихідний цього дня.

Також у проекті сказано про те, що можна зробити вихідною другу неділю травня, на честь Дня матері.

А замість 1 травня вихідним днем пропонується зробити 9 березня – у день народження Тараса Шевченка.

Скасування вихідного 8 березня в Україні: є дві позиції

УІНП зараз активно працює над законопроєктом про державні свята. «У нас просто зараз у країні бардак з державними святами. Треба зробити єдиний перелік всіх свят, що є», — зазначає Дробович.

Втім, як виявляється, 8 березня, Міжнародний день жінок, може й не потрапити до переліку державних свят. За словами Дробовича, Український Інститут національної пам’яті не рекомендує робити цей день вихідним.

«Вам не здається, що це якась хохма, коли міжнародний день боротьби за трудові права жінок є вихідним днем?», — заявив голова УІНП.

Варто зазначити, що позиція Українського Інституту національної пам’яті щодо 8 березня відрізняється від позиції Міністерства культури та інформаційної політики.

Отже, пропозиція УІНП — залишити свято, але відмінити вихідний — не потрапила в підсумковий законопроєкт Мінкульта. «У міністерстві [культури] сказали перед тим, як винести це на громадське обговорення: «Суспільство до цього не готове». Мені все одно по цьому питанні на кон’юнктурні установки, мене цікавлять логіка та суть свят, але міністерство формує політику, це їхня відповідальність», — заявив Антон Дробович в інтерв’ю Забороні.

Зараз законопроєкт Міністерства культури про свята знаходиться на стадії публічного обговорення. Відомство пропонує визначити міжнародні дні в окрему категорію.

Її особливість полягає в тому, що міжнародні та всесвітні дні вже встановлені відповідними рішеннями Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, іншими міжнародними організаціями.

«Такі дні є складовою практики підтримки правозахисних, соціальних, культурно орієнтованих, природоохоронних та інших рухів.

Проте, зважаючи на те, що рішення ГА ООН та інших міжнародних організацій мають рекомендаційний характер, Україна інкорпорує обрані дні в своє законодавство відповідно до власних комеморативних традицій та практик», — йдеться в документі.

Згідно тексту законопроєкту, 8 березня (Міжнародний день боротьби за права жінок) пропонується залишити в Україні неробочим днем.

Ви підтримуєте таке рішення?

You cannot copy content of this page