fbpx
Авто
В Україні хочуть повернути техогляд авто: як це буде і хто не пройде?

В Європі усі автомобілі проходять техогляд, і щоб бути ближчими до заходу, в Україні хочуть повернути цю функцію. Які автомобілі зможуть пройти техогляд а які ні?

У вашого автомобіля є тріщини на лобовому склі? А може встановлені бампера чи диски не заводської конструкції, змінений кліренс і тоновані вікна? Вітаємо, ваш автомобіль не зможе пройти технічний огляд.

А справа в тім, що Верховна Рада зареєструвала законопроект про проходження обов’язкового техогляду автомобілів. Цей законопроект під номером 4683 і називається він «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу». Його ініціатором є екс-мер Вінниці а нині прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

А робиться це все для того, щоб автопарк українців відповідав стандартам Євросоюзу.

Хто буде проводити техогляд?

Якщо ви гадаєте що техогляд буде проводитись на території Сервісного центру чи колишнього ДАІ, ви помиляєтесь. Цю функцію візьмуть на себе пункти технічного контролю, де буде працювати експерт, людина, яка буде проходити спеціальне навчання, складати іспит. Лише після екзаменації така людина зможе отримати дозвіл на право роботи на пункті контролю, отримає особисту печатку і буде завіряти успішність проведення техогляду. Чи будуть тут присутніми корупційні схеми, поки що складно сказати. Але наші експерти вважають, що «так».

Цікавим є і те, що завірений експертом документ про проходження чи НЕ проходження техогляду буде передаватися в органи реєстрації транспортного засобу і в Моторно-транспортне бюро. Після цього при успішному проходженні техогляду водію будуть видавати наліпку на вікно. Також в законопроекті говориться про те, що в Україні створять Єдиний державний реєстр транспортних засобів, в який внесуть усю інформацію про автомобілі і про стан технічного огляду.

Через які несправності ваш автомобіль не пройде новий техогляд?

Не пройшли техогляд – 340 грн штрафу

Їздити на автомобілі чи іншому транспорті, який не пройшов техогляд – буде заборонятись. Не зробили техогляд або прострочили його – штраф 340 грн. А ось за повторне порушення протягом року будуть позбавляти водійського посвідчення на термін від трьох до шести місяців, або навіть адмінарешт на строк до 10 діб.

Коли почнуться техогляди?

► Вантажні комерційні автомобілі, які використовуються за межами України, повинні будуть пройти техогляд одразу після того, як буде прийнятий Закон.

►Пасажирські транспортні засоби, шкільні автобуси, і автобуси які працюють на приміських та міжміських маршрутах – з першого листопада 2017 року.

► Починаючи з 1 листопада 2019 року, протягом 16 місяців, техогляд повинен буде пройти увесь автотрансопрт, який отримав держреєстрацію до 1 листопада 2019 в непарному календарному році, а з 1 січня 2020 року протягом 16 місяців – транспортні засоби, зареєстровані в парному календарному році .

►Причепи всіх типів підлягають обов’язковому техогляду з першого січня 2022 року.

Читайте також: Названо дату запуску останньої ділянки автобану, що з’єднає Україну з Німеччиною

Джерело.