fbpx
Події
Це перемога. В Україні дозволили допуск відвідувачів до пацієнтів в реанімації

За згодою відвідувачі можуть бути залучені до догляду за пацієнтами.

Міністерство охорони здоров’я України відкрило доступ відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. Відповідний наказ МОЗ №592 про порядок допуску вступив в силу в середу, 29 червня.

Тепер установи будь-якої форми власності (приватні, державні) зобов’язані забезпечити пацієнтам в реанімації допуск відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня. Це стосується як дітей, так дорослих.

Разом з тим відвідувачі зобов’язані будуть дотримуватися певних правил відвідування хворих, в іншому випадку їм може бути відмовлено в подальшому доступі.

Зокрема, вони повинні поважати приватність і спокій інших пацієнтів, не втручатися в роботу обладнання і схему лікування, дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму. У разі проведення в палаті реанімаційних дій відвідувачам доведеться її покинути.

Читайте також: “Пустіть до дитини!” Активісти вимагають пустити родичів у реанімації (відео)

За згодою відвідувачі можуть бути залучені до догляду за пацієнтами. Правила допуску до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії, повинні бути у вільному доступі для всіх осіб.

У палаті ВІТ у одного пацієнта одночасно можуть перебувати не більше двох відвідувачів. У виняткових випадках за рішенням лікуючого або чергового лікаря у ВІТ може бути допущена більша кількість відвідувачів.

Зазначимо, що на цей момент українські лікарі часто на рівні внутрішніх інструкцій лікарень забороняють родичам відвідувати близьких з важкими хворобами в реанімації, пояснюючи це можливістю занести інфекцію. Разом з тим протягом останнього року представники громадськості домагалися допуску, у першу чергу, батьків до дітей в реанімації.

Читайте також: “Лікарі без кордонів” відмовляються від грошей ЄС на знак протесту проти ганебної політики

Джерело.