fbpx

В Украні – спалах тропічної малярії

У Запоріжжі зареєстровано два випадки інфікування привізною тропічною малярією. Про це повідомляє управління в справах преси та інформації Запорізької обласної державної адміністрації.

Повідомляється, що хворі заразилися під час службової поїздки до однієї з країн Африки. Відзначається, що малярія передається через укуси комарів роду Анофелес. Враховуючи відсутність умов для передачі тропічної малярії в нашому регіоні, загрози її поширення серед населення немає.

Головною причиною захворювання найчастіше є ігнорування мандрівниками заходів профілактики малярії, серед яких специфічне протималярійне профілактичне лікування, яке дає можливість уникнути інфікування.

Натомість, головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська на свій сторінці у Фейсбук звернулася до населення з заявою: «Оскільки тільки за перші кілька тижнів січня і тільки за наявними у мене даними в Україні зареєстровано 3 випадки малярії, 2 з яких закінчилися летально, змушена звернутися до лікарів, які працюють на будь-якому рівні надання медичної допомоги, в т.ч. в різних відомствах, про правильне інформуванні людей, що виїжджають в ендемічні регіони, про малярію».

За словами Ольги Голубовської, серед всіх видів плазмодія найбільш смертоносним є так званий P. falciparum — збудник тропічної малярії. Передається він в основному через укус комара (але не тільки) певного виду.

Про що потрібно пам’ятати при в’їзді в ендемічні регіони і по поверненню додому громадянам України:

  • Сприйнятливість нашого населення дуже висока, отже, високий ризик зараження;
  • Смертність також висока в зв’язку з відсутністю, як у жителів ендемічних регіонів, генетично детермінованих факторів захисту;
  • Запобігти зараженню можна тільки шляхом хіміопрофілактики, яку потрібно починати приймати за кілька тижнів до запланованого виїзду і під час всього періоду перебування;
  • Ніякий джин з тоніком (часта помилка) і / або короткочасність перебування в осередку не гарантує від зараження;
  • Також не варто розраховувати на свій “хороший імунітет”, бо для плазмодія це все одно;
  • При поверненні з вогнища при будь-якому (!) підвищенні температури тіла потрібно негайно (!) звертатися до лікаря і інформувати його про свої поїздки (якщо умови контракту забороняють оголошувати країну, просто дати інформацію про ризик зараження); робити це необхідно завжди і всюди незалежно від свят, вихідних, днів народжень і т.д .;
  • Пам’ятайте про те, що при тропічної малярії незворотні зміни в організмі можуть настати протягом декількох (!) днів, тому навіть при наявності відповідних препаратів лікування неефективне;
  • На жаль, у зв’язку з багаторічною відсутністю в Україні препаратів для лікування важких форм малярії, бажано мати такі ліки при собі (обов’язково – для внутрішньовенного введення), вони широко доступні в ендемічних регіонах.

Читайте також: Савченко опублікувала чергові списки полонених

Джерело.

You cannot copy content of this page