fbpx
Події
В Угорщині нестача робочих рук

Згідно з опитуванням проведеним в Угорщині минулого року, 47 відсотків угорських роботодавців стикаються з нестачею кваліфікованих працівників.

“Нам необхідно реагувати й на зростаючі потреби сусідніх країн – Румунії, Сербії, Словенії, Словаччини та України, де як і в Угорщині просто не вистачає фахівців», – каже Ласло Матіас, керуючий директор агенції з працевлаштування HSA.

У першу чергу нестачу робочої сили пов’язуть з тим, що більшість роботодавців можуть запропонувати своїм працівникам лише мінімальний розмір оплати праці (111,000 форинтів). А така оплата вже не є для багатьох привабливою.

Раніше в Угорщині сподівалися, що потрібних фахівців та дешеву робочу силу вони можуть в разі потреби залучити із Закарпаття або Румунії, зокрема Трансільванії.

Однак нині часи стрімко змінюються. За угорську “мінімалку” бажаючих працювати є небагато.

В Румунії на даний час мінімальна заробітна плата складає 1 050 лей, яка має вирости до 1250 леїв (приблизно 86.000 форинтів) з 1 липня 2016 року. На додаток до тих, багатьом працівникам виділяються кошти на продовольчі ваучери, вони мають надбавки і безкоштовне довезення або проживання. Не варто забувати, що в минулому році ціни на продукти в Румунії впали приблизно на 9 відсотків.

Крім того, після того як Румунія стала членом Європейського Союзу, чимало кваліфікованих робітників вирішило у пошуках кращого життя в Англію, Німеччину, Іспанію та Італію. В Угорщині вважають, що для того, аби залучити румунських гастарбайтерів їм слід сплачувати “чистими” близько 2000 леїв (140 000 форинтів) зарплати + надати проживання + харчування.

В Україні мінімальна зарплата складає 1378 гривень (14,500 форинтів), однак на місцевих фабриках сплачують приблизно вдвічі більше.

Мешканці Закарпаття мають два основні напрямки, куди їдуть на заробітки – це Чехія і Угорщина. В обох цих країнах набагато вища заробітна плата, українців приваблює Чехія, яка відноситься до слов’янської мовної сім’ї, а Угорщина – закарпатських угорців. Однак ті, хто на мінімальному рівні володіє іноземними мовами воліють за краще їхати до Німеччини, Англії або Голландії. Саме ці країни часто обирають й ті, хто отримав громадянство Угорщини за спрощенною системою.

Читайте також:ТОП-25 ЕМІГРАНТІВ, ЯКІ ПРОСЛАВИЛИ УКРАЇНУ НА ВЕСЬ СВІТ

Так, наразі на Закарпатті є багато кваліфікованої робочої сили, людей, які мають необхідні навички і досвід. Проблема виникає часто саме через незнання мови, відповідно й підтвердження дипломів та навичок в Угорщині.

Однак за 100 тисяч форинтів “на руки” заробітної плати, а також за умови розміщення є можливість залучити робітників із Закарпаття й до Угорщини, – так вважають в угорській агенції.

Джерело.

Реклама