fbpx
Події
В УАПЦ заявили, що її службовці, помічені на вечірці з дівчатами і бійкою, не заслуговують канонічного покарання

В Українській автокефальній православній церкві заявили, що архієпископа та інших службовців даної церкви не варто піддавати канонічному покаранню після публікації відео, на якому вони зафіксовані на вечірці з алкоголем, дівчатами і бійкою.

Про це мова йде у повідомленні прес-служби УАПЦ.

Йдеться про кількох осіб, які належать до кліру Тернопільської Єпархії УАПЦ: керуючого Тернопільською Єпархією УАПЦ Високопреосвященнішого архиєпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука); настоятеля храму Різдва Христового м. Тернополя митрофорного протоієрея Ігоря Семирозума; скарбника храму Різдва Христового м. Тернополя митрофорного протоієрея Володимира Герасимчука та іподиякона Віталія Окунського.

На відео зафіксовано, як церковнослужбовці танцюють з представниками жіночої статі, а згодом влаштовують бійку.

“Гріхопадіння однієї овечки божої завжди викликає сум для всієї отари”, – прокоментували відео в УАПЦ.

У повідомленні прес-служби визнають, що зазначені особи порушили священні канони: “Тому нам, вірянам УАПЦ, вельми прикро спостерігати за тим, як Високопреосвященніший архиєпископ Мстислав на очах у всієї України та за участю кліриків його Єпархії демонструє неприйнятну для архиєрея та ченця розкуту відверту поведінку та грубо порушує священні канони (27, 42 та 54 правила святих апостолів)”.

Йдеться про заборону побиття, їжі у корчмі, пиятства та ігор.

Разом з тим, Українська автокефальна православна церква закликає не застосовувати санкцій до порушників, бо “УАПЦ наразі не є канонічно визнаною Помісною Церквою світового православ’я, а, отже, формально не зобов’язана завжди та в усьому діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви”.

“Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія та Архиєрейський Собор нашої Церкви утриматися від розгляду даного інциденту у церковному суді та не застосовувати стосовно архиєпископа Мстислава та його кліриків канонічних санкцій, що відповідають задокументованим на відео канонічним порушенням”, – йдеться у повідомленні прес-служби УАПЦ.

Читайте також: Заплямована ряса: нічний клуб, дівчата, бійка найвпливовіших ієрархів УАПЦ (відео)

Джерело.

facebook