fbpx

В селі на Прикарпатті сотні родин за останні 30 років не платили за газ

На Прикарпатті перекрили вентилі більш ніж для сотні будинків, які за останні 30 років не платили за газ.

Свого часу селяни підключилися до газопроводу по бартеру. І лише тепер газівники з’ясували – за мільйони використаних кубометрів ніхто не платив.

Замість блакитного палива в плитці привізний. Марія вперше за тридцять років змушена платити за газ. 450 гривень за балон. А все тому, що свого часу самовільно приєдналася до трубопроводу

“Вели газ по наших територіях, по наших земельних ділянках – дозволили. Але це не офіційно? Так, це не офіційно. Але це було вигідно людям, які нічого нам не платили, не давали відшкодування”, – зізнається жителька Пасічної Марія Типусяк.

Безкоштовним газом десятки років користувалися в понад сотні будинках села Пасічна. За це віддали газовикам в експлуатацію свої землі і воду.

“Подивіться, яка у нас вода. Нечиста. Пити її не можна. Варити її не можна. Ми воду возимо. Тут солі, нафта”, – скаржаться люди.

Два місяці тому “Надвірнанафтогаз” змінив схему транспортування газу. Так і виявили несанкціоновані підключення. Газ пустили новими мережами в обхід села.

“Радянська влада не питала, чи будуть перебувати житлові будинки в охоронній зоні нафти або газопроводу. Мешканці не мають права установчих документів на житлові будинки і тому не можуть провести газ”, – каже сільський голова Пасічної Василь Михайлюк.

Що робити людям і хто буде платити за спожиті мільйони кубометрів в регіональному відділенні компанії “Надвірнанафтогаз” не коментують.

“Зиму я не знаю, як ми переживемо. У мене чоловік інвaлід. Я не можу дрова носити. І звідки? Вивезти. Вирубати. А купити 4-6 тисяч. За що я куплю?”, – скаржиться одна з місцевих мешканок.

Зате влада пропонує людям укласти договір з “Івано-Франківськгаз”. Але поки бажаючих немає. Газовики припускають – люди схаменуться ближче до зими. Правда, тоді газифікація обійдеться в десятки тисяч гривень.

Читайте також: “Знесилів і почав кликати на дoпoмoгу”: на запорізькому курорті чоловіка на надувному матраці віднесло у відкрите море

You cannot copy content of this page