fbpx

В Офісі Президента напрацьовують план повоєнної відбудови – за відновлення кожного з регіонів України відповідатиме конкретна країна світу

Про відбудову України починають думати вже зараз, і вже зараз робляться конкретні кроки, як самими українцями, так і різними країнами світами.

Про це в інтервʼю каналу Рада заявив Кирило Тимошенко, заступник очільника Офісу Президента.

Він повідомив, що Офісі Президента України напрацьовують план повоєнної відбудови, відповідно до якого за відновлення кожного з регіонів відповідатиме конкретна країна світу.

Зараз на громадських засадах працює багато українських архітекторів. Проте планується залучити і іноземних архітекторів.

«Ми взагалі за, щоб підключалися архітектори іноземні. І ми це будемо робити. Тому ми і хочемо, щоб за кожен регіон відповідала конкретна країна. Це не стосується тільки будівництва, а стосується і архітекторів, дизайнерів і тощо», – розповів заступник очільника Офісу Президента.

Тимошенко повідомив, що для ефективнішої координації такої роботи Міністерство регіонального розвитку, разом з усіма військовими адміністраціями, громадами тощо створює каталог кожної окремої області. В такому каталозі буде не лише перелік пошкодженої інфраструктури, але й концепція того, як має виглядати регіон після його відбудови. Тут мова йде про всі регіони України.

«Ми зараз робимо таке домашнє завдання для того, щоб країни розуміли, який це обсяг коштів. І будемо надавати їм по кожному регіону інформацію», – пояснив Тимошенко.

Заступник очільника Офісу Президента заявив, що вже декілька країн зголосилися до такої роботи. Серед них – Велика Британія, яка виявила бажання відбудовувати Київ та Київську область. Про це оголосив сам Борис Джонсон під час свого візиту до Києва.

Також один з іноземних футбольних клубів зголосився відновлювати стадіон у Чернігові.

Тимошенко зауважив, що початковий етап цієї роботи виконується саме українськими фахівцями.

Нагадаємо, що раніше міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зазначав, що вартість завданих збитків можна оцінити приблизно у 100 млрд доларів. На його думку, щоб відновити інфраструктуру України, знадобиться приблизно років два.

Фото – скрін з відео.

You cannot copy content of this page