fbpx
Дозвілля
В очікуванні дешевої гречки. Експерт спрогнозував ціни на продукти

Найближчим часом в Україні повинна здешевшати гречка – завдяки новому врожаю. Протягом півтора тижня середня ціна на цю крупу в українських супермаркетах залишилася незмінною – 26,84 грн за кілограм. Загалом вартість гречки нині переоцінена щонайменше в півтора разу. Про це зазначив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Gazeta.ua. “Дешевшати нічого не буде, за винятком гречки. Вона може знизити вартість. Минулого тижня гречка не змінювалася в ціні. Це була перша декада за весь рік, коли ціни на ці крупи залишилися стабільними. Від початку року до 1 липня гречка щотижня зростала в ціні. Від липня почала дешевшати. Зараз ми чекали на її подешевшання”, – каже Дорошенко.

В Україні здорожчають продукти, які виробляють із молока. “Найбільше подорожчають сири, бо зростає в ціні молоко. Воно подорожчало на 12 копійок за літр. Для споживача це непомітно, однак відчутним стане подорожчання молоковмісних продуктів”, – пояснив Дорошенко. Також активно дорожчають яйця та курятина. “Дорожчають ті продукти, які неможливо замінити. Свинину чи інше м’ясо можна замінити на курятину. Але яйця, хліб чи курятину важко замінити. На них зростає попит і відповідно – ціна”, – наголосив Дорошенко.

Експерт також зауважив, що після тимчасового скасування державного регулювання на ціни на соціальні продукти харчування їхня вартість зросла менше, ніж були очікування на ринку.

Джерело.