fbpx

В МОЗ назвали безкоштовні послуги, які надаватимуть лікарі після медреформи

Після старту медичної реформи, послуги лікарів, які надають первинну медичну допомогу, будуть безкоштовними. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє “Обозреватель”.

“Коли Верховна Рада проголосує за законопроекти щодо реформи фінансування системи охорони здоров’я, коли будуть підписи в документах і лікаря, і пацієнта, на первинній ланці послуги будуть надаватися безкоштовно”, – заявила Супрун.

При цьому в первинній ланці буде зафіксований середній базовий тариф на одного пацієнта розміром 370 гривень на рік.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк також додав, що із введенням нової системи в первинній ланці така послуга, як виклик лікаря додому, залишається. Однак лікар сам буде вирішувати щодо доцільності візиту до пацієнта.

До 2020 року буде відбуватися реформування вторинної та третинної ланки. У 2018 році пацієнти можуть звертатися безпосередньо до фахівців вузького профілю.

Читайте також: Тепер жодних обмежень: в Україні скасувавли національні стандарти (ДСТУ)

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада в червні ухвалила в першому читанні проект медичної реформи. Медреформа передбачає введення поняття “державного гарантованого пакету” – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов’язується оплачувати за заздалегідь встановленими тарифами. Тарифи щороку затверджуватиме уряд.

You cannot copy content of this page