fbpx
Авто
В МЕРТ кажуть, що не пропонуватимуть ввізне мито для автомобілів із ЄС

Міністерство економічного розвитку та торгівлі не пропонуватиме Кабміну вводити спеціальне мито на імпорт легкових автомобілів з ЄС. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства на сторінці у Facebook.

“Сьогодні ЗМІ та соціальні мережі схвилювала новина про ввізне мито на легкові автомобілі з ЄС. На жаль, багато з інтерпретацій нашої новини не є правдивими”, – зазначили у прес-службі.

У МЕРТ пояснили, що протягом 10 років (до 2026 року) Україна повністю скасує ввізне мито на більшість видів легкових автомобілів з ЄС. Крім того, Мінекономрозвитку не пропонуватиме Кабміну вводити спеціальне мито на імпорт легкових автомобілів з ЄС. Як пояснили в міністерстві, на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, розроблений порядок потенційної процедури встановлення спеціального мита на легкові автомобілі з Європейського Союзу (якщо таке буде потрібне).

Згідно з цим порядком, Уряд матиме можливість ввести тимчасове спеціальне мито на автомобілі з ЄС, але лише у випадку одночасного виконання 3 умов:

– сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року досягає 45 тис. одиниць, а його питома вага у споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20%;

– сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12-місячного періоду перевищить граничний обсяг усіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той самий період;

– при цьому заподіюється значна шкода національній промисловості, що виробляє подібний товар.

“У випадку одночасного виконання цих 3 умов Уряд матиме можливість ввести тимчасово (лише до кінця календарного року, в якому потенційно може бути прийнято подібне рішення) спеціальне мито, яке не може перевищувати різницю між чинною в тому році ставкою ввізного мита та 10%. Тобто, ввізне мито плюс спеціальне мито в сумі не можуть перевищувати 10%”, – наголосили в МЕРТ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Мінекономрозвитку запропонує Уряду ухвалити порядок застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Європейського союзу.

Читайте також:  Подарунок від депутатів: ціни на пальне зміняться з нового року

Джерело.

facebook