fbpx
Події
В Кремлі бояться, що у ЗМІ можуть потрапити фото Олега Сенцова після майже 40 днів голодувaння – експерт

Кремль не хоче, щоб український омбудсмен Денісова побачила, в якому стані знаходиться Олег Сенцов після майже 40 днів голодувaння, і розказала про це публічно. Особливо там бояться, щоб у ЗМІ не потрапили фото Сенцова.

Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Василь Мокан.

За його словами, зараз вдалий час для тиску на Росію щодо обміну військовополоненими і політв’язнями у зв’язку з проведенням Чемпіонату світу з футболу. Однак цей діалог блокує Кремль. Це політичний актив, який використовуватиметься як аргумент на можливих переговорах Трампа і Путіна.

Якби в Кремлі були готові йти на поступки і турбувалися про свій імідж, то обмін військовополоненими і заручниками частково б відбувся. Або були б натяки на це. На даному етапі немає навіть приблизних перспектив. Особливо це стосується Олега Сенцова. Є інформація, що Кремль взагалі поставив блок на це питання. Путін просто піднімає ціну питання,– наголошує Василь Мокан.

Політолог вважає, що перспектива щодо обміну і звільнення політв’язнів може з’явитися за умови проведення двосторонньої зустрічі Трампа і Путіна. За словами Мокана, в Москві на цю зустріч покладають велику надію ще з часів обрання Трампа. Президент США також пом’якшив риторику щодо Росії. В Білому домі хочуть максимально комфортні сприятливі умови на переговорах.

Втім, на переконання Мокана, якщо зустріч буде не результативною або Кремль не побачить вигідних для себе перспектив, то можливе лише часткове чи одиничне звільнення заручників. Приміром, завдяки втручанню Туреччини можуть звільнити кримських татар.

Голодування залишається ефективним методом привернення уваги міжнародної спільноти. На відміну від Надії Савченко, яку в Росії свідомо розкручували, у випадку з Сенцовим цього немає. Повна інформаційна ізоляція і контактів. Але такі речі привертають увагу світу, і все важче буде утримувати Олега Сенцова,– підкреслив Василь Мокан.

Читайте також: “Це і є прояв людяності”: вчинок Роналду на ЧС-2018 викликав захоплення в мережі