fbpx

В Естонії поліція зняла з поїзда російських пропагандистів з видання “Известия”. Їм анулювали візи та заборонили в’їзд до ЄС на три роки

В Естонії поліція зняла з поїзда, що прямував з Нарви до Таллінна, російських пропагандистів з видання “Известия”. Їм анулювали візи та заборонили в’їзд до ЄС на три роки.

Журналісти Ксенія Солдатова та оператор Дмитрий Тімофєєв нібито «відвідували країну як туристи», але «не змогли проігнорувати останні події, які відбувалися в Естонії».  Вони збирались підготувати матеріали про позбавлення танка Т-34 статусу пам’ятника та обмеження видачі віз росіянам.

При затриманні у російських пропагандистів забрали мобільні телефони. Згодом з ними вже спілкувались представники міграційних служб.

Як виявилось, пропагандисти в’їхали до Естонії через нарвський прикордонний пункт у п’ятницю. Вони пред’явили на кордоні шенгенські візи, видані Італією та Фінляндією, і заявили, що перебувають у туристичній поїздці.

Після цього чоловік і жінка вирушили до нарвського танка та почали вести там пропагандистську роботу. Коли вони потім сіли в поїзд Нарва-Таллінн і поїхали у бік Таллінна, у Йихві до поїзда зайшов поліцейський патруль і відвіз пропагандистів до відділення поліції для перевірки.

Глава прикордонного бюро наголосив, що не можна працювати під час поїздок з туристичними цілями, це порушення візового режиму: «Тому Департамент поліції і прикордонної охорони анулює їхні візи, їм видано заборону на в’їзд до Естонії, і вони були вислані до Росії».

фото: Аркадій Бабченко

You cannot copy content of this page