fbpx
Події
“В деяких регіонах України потрібно було не будувати, а демонтувати дороги”, – Портников

Журналіст Віталій Портников вважає, що Україна повинна була готуватись до повномасштабної війни з Росією ще з 2014 року.

Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”:

“Я завжди говорив, що Мінські угоди – це пастка. Пастка для Росії, щоб санкції проти неї Європейський Союз не знімав, а сама Російська Федерація не змогла перейти до якихось силових дій. Час, який Росія не використовує для силових дій, потрібно використовувати для одного – підготовки до війни. Після 2014 року, вся українська держава мала перетворитись на мобілізаційний табір.

Головні витрати мали йти на Збройні сили України. В певних регіонах України потрібно було не будувати, а демонтувати дороги. Ми мали б з 2014 року, а тим більше з 2019, жити в програмі “Великий демонтаж”, щоб російські війська не пройшли”, – пояснив Портников.

Він також наголосив, що українське суспільство не хотіло усвідомлювати неминучість війни з Росією.

“Суспільні настрої були відмінні від розуміння цієї ситуації. Люди не хотіли розуміти, що вони приречені стати громадянами країни, яку будуть знищувати, а тисячі людей будуть вбиті. Хоча все це лежало на поверхні й не потрібно було великих аналітичних здібностей, щоб це зрозуміти та побачити після 2014 року”, – додав Портников.

18 червня міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну зруйновано майже 24 тисяч кілометрів доріг, 6,3 – залізничних колій та 305 мостів. Загалом збитки сягнули майже $104 млрд.

фото: Ігор Захаренко