fbpx
Події
В День Злуки тримаймося за руки. 10-й Живий Ланцюг Соборності

Кожного року 22 січня на мосту Патона до Дня Соборності та річниці з дня проголошення Незалежності України об’єднують два береги Дніпра “живим” ланцюгом.

З собою варто мати синьо-жовтий прапор!

Збір 22 січня 2017 року на правому березі – біля станції метро “Дружби Народів”, на лівому березі – біля метро “Лівобережна”. Біля мосту Патона збір учасників відбувається до 10:00 на зупинці громадського транспорту біля мосту зі сторони Русанівської набережної (лівий берег) та на в’їзді на міст Патона (правий берег).

О 10:00 колони учасників вирушать один одному назустріч з обох сторін Дніпра по північному тротуарі мосту.

Довідка.

Велика Злука — урочисте оголошення 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві універсалу про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну, День соборності України.

22 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. А 22 січня 1919 р. відбулося об’єднання УНР і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Текст універсалу: Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна. Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю.

facebook