fbpx
Події
В боях за Лисичанськ віддав своє життя командир білоруського батальйону Іван Марчук (“Брест”)

Про це повідомили у полку імені Кастуся Калиновського.

Командир батальйону “Волат” полку імені Кастуся Калиновського білорус Іван Марчук (“Брест”) віддав своє життя у боях із російськими окупантами на Луганщині під Лисичанськом.

“26 червня батальйон «Волат» полку імені Кастуся Калиновського приймав участь у стримуванні танкового прориву окупантів у районі Лисичанська.

Невелика група наших бійців розпочала нерівний бій із переважаючими силами противника. Після кількох годин бою сили окупантів були відкинуті, техніка підбита з ручних протитанкових засобів, а серед наших хлопців лише один був легко поpанений.

Після цього вороги кинули на невеликий загін батальйону “Волат” значні сили, зокрема й танки, через що бійці полку Кастуся Калиновського почали відступати. Та, нажаль, у певний момент зв’язок із нашими бійцями перервався…

Можна сказати впевнено, що завдяки особистому героїзму і самопожеpтві наші білоруські хлопці змогли зупинити наступ танкової колони, тим самим давши можливість безпечно відійти основним силам ЗСУ на цьому напрямку.

У перші дні не було розуміння того, де знаходяться деякі наші байці, і ми сподівалися на усвідомлення ЗМІ, бо в такі моменти дуже важливо зберігати тишу, щоб у білоруських добровольців у разі полону залишився шанс потрапити на обмін і повернутися додому. Саме з цієї причини полк витримував паузу, щоб не нашкодити нашим хлопцям.

Але тепер ми перериваємо мовчання, щоб з болем у сеpці повідомити, що виконуючи свій бойовий обов’язок героїчно загинyв командир батальйону “Волат” Полку Калиновського з позивним “Брест”.

З перших днів війни він стояв на обороні України від російської агресії і був біля витоків заснування Полку Калиновського. Ми його знали як мужню, рішучу та самовіддану людину, яка за кожного свого бійця була готова на все. Брест мав винятковий авторитет серед воїнів Полку. Крім цього, він був відданим сином білоруської землі і вірив у майбутнє вільної Білорусі. Це дуже велика і болісна втpата для нас усіх…”

Ще кілька білоруських бійців зникли, ведуться їхні пошуки. Підтверджено, що один із них потрапив у полон.