fbpx
Дозвілля
В Анголі знайшли найбільший за останні 300 років рожевий алмаз

На ангольському родовищі Луло виявлено рідкісний алмаз чистого рожевого забарвлення, який виявився найбільшим за останні 300 років.

Родовище Луло розташоване на північному сході Анголи. З 2015 року австралійська компанія Lucapa Diamond Company веде його промислову розробку у партнерстві з державною алмазною компанією Анголи Sodiam EP. Луло утворено алювіальним розсипом, що виник у результаті розмиву корінного алмазного родовища, і вважається перспективним джерелом великих і дорогих каменів.

Нова знахідка вагою 170 карат отримала назву “Троянда Луло”. Вона стала п’ятим за вагою алмазом з моменту початку комерційного видобутку на цьому родовищі і 27 каменем вагою понад 100 карат, знайденим тут. Найбільший алмаз із Луло — 404-каратний «Камінь 4 лютого» — посідає п’яте місце у світі.

«Троянда Луло» відноситься до алмазів типу IIa – такі камені, що становлять 1-2 % всіх природних алмазів, майже позбавлені домішок і зазвичай безбарвні, але можуть набувати забарвлення через виникнення структурних деформацій під час зростання кристала. До типу IIa належав, зокрема, знаменитий алмаз Куллінан .

“Троянда Луло” буде реалізована на міжнародному тендері, який організує ангольська компанія Sodiam EP. Хоча після огранювання камінь може втратити до 50 відсотків ваги, вартість його буде дуже високою.

Наприклад, діамант Pink Star (“Рожева зірка”) вагою 59,6 карата в 2017 році був проданий на аукціоні в Гонконгу за 71,2 мільйона доларів США. Цей камінь досі залишається найдорожчим із колись проданих діамантів.