fbpx
Перейти до вмісту

Усик заявив, що залишається вірним УПЦ МП

Олександр Усик під час прямого ефіру на своїй сторінці в Instagram заявив, що залишається і продовжує бути вірним Українській православній церкві (МП) та настоятелю церкви – митрополиту Онуфрію.

“Буду говорити іншою мовою, щоб свинособаки мене теж розуміли. Так-так, я ображаю людей, яких не поважаю. Російська Федерація – це ворог України. Так-так, ви добре мене чуєте. Ворог, який хоче вбити всіх людей у світі. Подивіться, на їхніх каналах кажуть, що “ми вдаримо по Польщі, ми вдаримо по Франції, по Британії”…, тобто вони, всіляко залякуючи народ, кажуть, що вони потраплять до раю. Восьма заповідь – не вбий.

Ви прийшли до чужої суверенної країни і вбиваєте. Немає ніякої священної війни. Є війна яку ви розв’язали 24 лютого 2022 року. Напали на Україну нібито для захисту якихось росіян, які не хочуть вашого захисту. Так само ви напали на Чехословаччину багато років тому, так само ви приїхали в інші країни. У Грузію. Ви всюди приїжджаєте з захистом. Але тільки ви своїх росіян не захищаєте у самій Росії. Ніяк не захищаєте”, – наголосив український боксер.

З його слів, «УПЦ не має жодного стосунку до Росії».

«УПЦ була створена ще князем Володимиром у 988 році. І до Москви, і до РПЦ вона жодного стосунку не має. Просто колись, дуже багато років тому, нашу церкву попрацювала інша агресивна країна, яка забрала церкву нахабно і вирішила, що вони всіх врятують, а ми всі – це диявол чи ще хтось», – наголосив боксер.

Усик – уродженець Сімферополя. Після того, як Росія окупувала Крим 2014 року, він не озвучував чіткої позиції щодо територіальної належності півострова: 2016-го він заявляв, що “Крим – це Крим”, а 2018-го говорив, що Крим – “божий”. Через це Усика неодноразово критикували.

Боксер розповідав у лютому 2021 року, що йому пропонували чималі суми, щоб він змінив громадянство і виступав за іншу країну. Усик відмовився, за його словами, через любов до Батьківщини.

Усик називає себе релігійною людиною. Він є парафіянином Української православної церкви Московського патріархату. 2018 року предстоятель цієї церкви митрополит Онуфрій вручив йому орден преподобного Іллі Муромця I ступеня. Спортсмен заявляв про намір “стати на бік ченців”, якщо “радикально налаштовані люди” підуть захоплювати одну з українських Лавр.

 

Позначки:

You cannot copy content of this page