fbpx
Події
Уряд розширив список студентів, яким виплачуватимуть соціальні стипендії

Виплати призначили трьом категоріям студентів.

Уряд доповнив перелік осіб, які мають право на соціальну стипендію. До нього увійшли такі категорії: діти-інваліди та особи з інвалідністю I-III груп; студенти із малозабезпечених сімей, які отримують соціальну допомогу; а також особи з числа дітей-сиріт і малозабезпечених сімей, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради.

Також на 20% збільшать стипендії тим студентам, які навчаються чи постійно проживають у населеному пункті, який має статус гірського населеного пункту.

Нагадаємо, від 1 січня 2017 року в Україні запровадили нові правила виплати академічних (за успішність у навчанні) та соціальних стипендій. Суттєво скоротилося число отримувачів стипендій, але при цьому розмір стипендії зріс. Так, якщо раніше студенти отримували мінімум 840 грн, то з Нового року – 1,1 тис. грн. А підвищена стипендія становить 1,6 тис. грн, тобто як прожитковий мінімум.

Але зате тепер допомогу від держави отримають максимум 40% студентів (за рейтинговою системою), а не дві третини, як раніше. Крім того, Мінфін наполягає, щоб до 2019 року поступово зменшити кількість стипендіатів до 15%.

Читайте також:ЧИ ВПЛИНЕ СКАСУВАННЯ ВИПУСКНИХ ІСПИТІВ НА НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС У ШКОЛАХ (ВІДЕО)

Джерело.