fbpx

Уляна Супрун розповіла, чим найкраще тамувати спрагу у спеку

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що під час спеки краще не вживати солодкі й холодні напої, бо вони сприяють розвитку карієсу і “годують” порожніми калоріями. Про це вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.

Замість цього, Супрун порадила пити теплу воду і чай.

“Експериментально доведено, що тiло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а значить – гірше охолоджується і зберігає тепло. Зате гарячий чай надає нам тепла, і тим самим змушує надмірно пітніти. Якщо погода суха, вітряна, ми не щільно одягнені, тоді піт буде вільно випаровуватися і дарувати шкірі бажану прохолоду”, – йдеться в повідомленні.

Вона додала, що в тропічних і пустельних регіонах світу споживають багато чаю.

Читайте також: Уляна Супрун розповіла, cкiльки гривень отримуватимуть лікарі за кожного пацієнта

“Хоча міф про крижану воду не витримав перевірки фактами, зате традиції підтверджують дані сучасних експериментів”, – пояснила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я.

Супрун зазначила, що у вологі або зовсім безвітряні дні трюк з чаєм або теплою водою може не спрацювати.

“Тоді радять пити прохолодну воду. Холодну воду варто також пити людям, які не потіють через власні фізіологічні особливості”, – зазначила вона.

Крім того, Супрун уточнила, що спекотна погода в будь-якому випадку означає зростання потреби людини в рідині.

“Зазвичай, доросла людина втрачає з потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть досягати 1-1,5 л на годину. Тому обов’язково подбайте про воду або чай. Слід відновити не тільки запаси рідини, але і іонів”, – резюмувала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я.

You cannot copy content of this page