fbpx
Події
Українцям повернуть податки: хто може отримати і за що

Українці мають право на податкову знижку – це фінансовий інструмент, що дозволяє громадянину повернути частину від раніше сплачених державі податків. Наприклад, можна отримати повернення грошей за навчання у ВНЗ на контрактній основі. Про це пише ФінАгент.

Навіщо дається податкова знижка. У всьому світі є витрати грошей, які вважаються корисними для суспільства, так як воно визнає такі витрати соціально значущими, потрібними. Тому держава готова такі грошові вкладення громадян заохочувати.

Або, навпаки, існують соціальні проблеми, які можуть поверненням податку пом’якшити. Якщо громадяни будуть знати, що їм за щось повернуть гроші, вони будуть більш охоче витрачати, попутно вирішуючи завдання держави.

Повернення грошей за ці правильні витрати і називаються податковою знижкою. Або, іншими словами, податковим поверненням – держава поверне частину сплачених до цього вами податків: прибуткового податку (ПДФО) і соціальних.

Кількість дітей в сім’ях знижується, а тривалість життя в Україні зростає. Пенсіонерів стає більше, а працівників – менше, що поступово вбиває солідарну пенсійну систему. Значить, народжуваність населення вигідно заохочувати. Саме тому під податкове повернення потрапляють операції з репродуктивної медицини.

Нафтопродукти дорожчають, а бензин забруднює атмосферу. Значить, і переобладнання автомобіля на біологічно безпечний вид палива (газ) вигідно заохочувати. Це ще одна тема для повернення податку.

Людям потрібне житло. Громадян, які не вимагають квартир від держави, а готові його купувати самостійно, має бути більше. Значить, іпотечні кредити вигідно заохочувати.

Однією з підстав для повернення податку – вища освіта для дітей. Держава зацікавлена в розумній і кваліфікованій робочій силі. І якщо дитина вчиться на платному відділенні навчального закладу, то батьки отримують право на податковий повернення.

Тут уточнимо: студент повинен бути непрацюючим. А батьки – навпаки, повинні працювати, отримувати офіційну заробітну плату, і платити з неї податки і соціальні внески. Тоді можна оформляти повернення податку на навчання дітей.

Які документи потрібні для повернення податку за навчання? Документи подаються за минулий рік. Здаються вони протягом усього поточного року (не плутаємо з декларацією посадових осіб, які подаються до 1 квітня). Накопичувати знижку або переносити на наступний календарний рік не можна.

Щоб оформити податковий повернення за навчання, потрібно здати в податкову:

– Паспорт (оригінал для звірки + копія дитини і батька);

– Ідентифікаційний код (оригінал для звірки + копія);

– Довідку про заробітну плату з батьків за минулий рік (оригінал беремо в своїй бухгалтерії);

– Контракт на навчання, за яким платилися гроші (копія);

– Фіскальний чек на оплату контракту на навчання (оригінал);

–  заповнена податкова декларація (заповнений оригінал в 2 екз.)

Розмір податкового повернення – близько 15% від річних платежів. Більш точно порахує формула, в залежності від величини зарплати за довідкою і річного внеску.

Читайте також: “Мінімалка” і прожитковий мінімум: як українці тепер будуть платити податки

Джерело.