Дозвілля
Українцям назвали топ-4 способи купити квартиру при зарплаті в 8 тис. грн

На ринку нерухомості все ж доступні чотири варіанти придбання житла без накопичених заощаджень.

З огляду на той факт, що середня зарплата в Україні становить 5374 грн (в Києві – 8649 грн), а мінімальна вартість квартири в столиці починається від $ 25-30 тис., Можна говорити про те, що громадянам практично нереально назбирати гроші на покупку житла. Однак на ринку нерухомості все ж доступні чотири варіанти придбання житла без накопичених заощаджень.

Після девальвації гривні, падіння ВВП і втрати промисловості ринок нерухомості України виявився на самому дні. Так, тільки за 2015 рік квартири подешевшали від 10 до 25%, розповідає віце-президент Ліги експертів Андрій Гусельников.

“Ми оцінюємо ринок не в національній грошовій одиниці, а через більш стабільну грошову одиницю – долар. Найбільше подешевшала нерухомість в Одесі (на 21%), наступний у рейтингу – Харків (за рік на 17%), на третьому місці – Львів ( 15%) і замикають п’ятірку великих міст з найбільшим падінням ринку нерухомості Дніпро (14%) і Київ (11%) “, – зазначив він.

Зараз найдешевша квартира в Києві коштує $ 20-25 тисяч. За словами ріелторів, в 2017 році ринок стабілізується, однак ціни, швидше за все, не виростуть.

“Якщо буде стабілізація і невелике зростання, настрої на ринку нерухомості будуть змінюватися. Економіка працює, люди заробляють гроші, і з’являється можливість кудись вкладати, купувати машини, квартири”, – упевнений Гусельников.

Читайте також:РОБОТА ЗА КОРДОНОМ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА РИЗИКИ

У свою чергу, київський рієлтор Максим Бабуряк зазначає, що якщо військовий конфлікт на Донбасі загостриться – квартири знову подешевшають. Якщо ж курс національної валюти в наступному році буде стабільним, а ситуацію на Сході вдасться врегулювати – ринок може незначно зрости.

“Я не бачу таких передумов, щоб квартири в наступному році сильно подорожчали. У нас економіка почала розвиватися величезними темпами? Ні! У нас доходи населення злетіли? Ні! Ринок нерухомості досяг дна, і головна надія в наступному році, що знизу ніхто не постукає . Якщо буде все стабільно, і ціни не падатимуть – вже добре. Але при найкращому сценарії можна припустити, що ціни максимум на 5% піднімуться “, – сказав ріелтор.

Що стосується можливості накопичити заощадження на житла, то, на думку Гусельникова, з зарплатою в 8 тис. грн люди не зможуть купити квартиру, оскільки їх коштів їм вистачить лише для того, щоб нормально харчуватися. За його словами, якщо найдешевша квартира в Києві коштує $ 25-30 тис., То у людини з вказаною зарплатою після всіх витрат на найнеобхідніші потреби буде залишатися максимум 4 тис. Гривень.

Однак в українців все ж є чотири способи придбати квартиру без заздалегідь зібраної суми.

Варіант №1: відкладати з зарплати

Засновник тренінг-центру Cashflow Ukraine Олексій Половинкин зазначає, що назбирати гроші на квартиру цілком реально. Для цього заощадження потрібно правильно інвестувати і примножувати. Перший крок – відкладати мінімум 10% від свого доходу. Ті, хто навчився правильно розпоряджатися зарплатою, в ідеалі можуть відкладати до 30% доходу. Якщо ж зберігати 30% нереально – потрібно шукати додатковий заробіток чи іншу роботу.

Середня зарплата в Києві – 8649 гривень. Якщо щомісяця відкладати 30%, за рік можна назбирати тисячу доларів (гроші краще зберігати в валюті). При цьому відкладати на однокімнатну квартиру доведеться більше 20 років і то за умови, якщо нерухомість за цей час не подорожчає.

За рік можна назбирати 30 тис. Гривень. Щоб купити саму скромну “однушку” відкладати доведеться 19 років. При цьому варто врахувати, що за цей час в результаті девальвації гроші можуть знецінитися. Якщо кошти покласти на депозитний рахунок в банку (середня по Україні ставка – 25% річних) необхідну суму можна накопичити за сім років. З огляду на співвідношення вартості квартири і середньої зарплати.

Варіант №2: договір довічного утримання

На ринку працюють десятки компаній, які за “комісійні” знаходять сім’ям самотніх пенсіонерів. У Києві за десять тисяч доларів молода сім’я може укласти договір довічного утримання. Після цього сім’я фактично є власниками житла, однак заселитися в нього вони зможуть лише після смерті пенсіонера. Крім того, до кінця життя молоді люди зобов’язуються виплачувати пенсіонеру певну щомісячну суму (наприклад, тисячу гривень) і оплачувати “комуналку”.

Однак, за словами Бабуряка, в Києві подібні угоди особливою популярністю не користуються. Крім того, пенсіонеру одразу доведеться віддати 30% від вартості його квартири – тому для описаного варіанта необхідний початковий капітал.

Варіант №3: взяти кредит

Деякі банки надають можливість придбати конфісковане житло з початковим внеском 25% від вартості квартири. Решту суми можна виплачувати 20 років, при цьому щороку доведеться переплачувати 18%. Так, якщо квартира коштує 700 тис. Грн, то за десять років банку доведеться виплатити 1,1 млн гривень.

“18% вважається дуже низькою ставкою. Можна вважати, що ці відсотки компенсують девальвацію гривні. В Америці можна взяти в кредит будинок під 5% річних, але при цьому і долар – більш стабільна валюта. Якщо брати просто кредит, то там кредитна ставка може досягати і 40% “, – відзначає Бабуряк.

Перед тим, як брати кредит, доведеться обзавестися початковим капіталом в розмірі як мінімум 120 тис. Гривень. При зарплаті в 8 тис. гривень цю суму можна назбирати за кілька років за умови, якщо гроші покласти на депозитний рахунок.

“За рік назбирали 30 тис. грн, поклали на депозит з 25% річних. Через рік ця сума збільшиться на цей відсоток, крім того, можна буде додати до цього ще 30 тис., Які назбирали за рік”, – розповідає експерт.

Варіант №4: поїхати на заробітки

За кордоном за різними оцінками працюють від шести до восьми мільйонів українців, при цьому офіційний дозвіл на роботу мають лише 1,5 мільйона чоловік. Як розповів директор агентства з працевлаштування за кордоном International Labour Centre Володимир Гищак, трудовим мігрантам в Європі гроші даються нелегко. Більшість українців їдуть на некваліфіковані роботи і замість 40 годин на тиждень працюють по 60, щоб заробляти більше.

Майже 60% українців, які проходять через його компанію, влаштовуються на роботу в Польщу. Платять там порівняно небагато (від $ 400 до $ 600), але влаштуватися простіше, ніж, наприклад, в Канаді, де зарплата – від $ 1500.

Найкраще робочим без кваліфікації платять в скандинавських країнах. Так, збираючи ягоди в Фінляндії, можна заробляти 1500 євро на місяць.

Читайте також:ДОЧЕКАЛИСЬ: З 1 СІЧНЯ В УКРАЇНІ СЕРЕДНЯ ЗАРОБІТНЯ ПЛАТА БУДЕ СТАНОВИТИ 6 000 ГРИВЕНЬ

В результаті девальвації, доходи трудових мігрантів в гривневому еквіваленті значно зросли, проте відчують вони це тільки після того, як повернуться в Україну. При зарплаті в 1500 євро, відкладаючи 30%, на квартиру в Києві можна заробити за п’ять років.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook