fbpx

Українцям доведеться платити податки за посилки: гендиректор “Укрпошти” лякає колапсом

Імпорт може зупинитися, а аеропорт “Бориспіль” буде завалений міжнародними посилками, заявив днями гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Вже з 1 січня 2019 року за кожну четверту посилку з-за кордону українцям доведеться платити податки.

Ідею, кажуть експерти, підтримують легальні імпортери. Мовляв, недобросовісні продавці дроблять замовлення, отримують імпортні товари без сплати податків і після перепродують на онлайн-майданчиках українцям. Юристи кажуть: боротися із тіньовими імпортерами дійсно потрібно, але проблема в тому, що електронний реєстр досі не створили і, швидше за все, до початку наступного року вже не встигнуть. А це означає, що митники просто не зможуть визначити, яка посилка перша, а яка — дев’ята. Тому під зaгрозою опиняться усі посилки.

OBOZREVATEL розібрався, як уже через декілька місяців українці будуть купувати товари з-за кордону і чи будуть приходити посилки.

Як змінюють правила: все, що потрібно знати

Українці з 1 січня наступного року без сплати податків зможуть одержати не більше трьох посилок у місяць. Причому вартість кожної із них повинна становити до 150 євро. Відповідні нововведення ще в грудні 2017-го прийняла Рада. Мовляв, простих українців, які замовляють на міжнародних онлайн-майданчиках техніку й одяг, нові правила не торкнуться, а ті, хто купує, приміром, у США, а продає у Києві, тепер змушені будуть платити податки.

Якщо вартість посилки вище 150 євро, податок потрібно заплатити тільки за різницю між цією сумою і фактичною ціною. А ось починаючи з четвертої посилки податок будуть нараховувати на всю суму. Ідея, зазначає митний юрист Ольга Ніколаєнко, правильна. Однак із реалізацією є проблеми. По-перше, депутати внесли правки тільки до Податкового кодексу, але не торкнулися Митного. Тобто з посилки потрібно буде платити не 20% ПДВ і 10% мита, а тільки ПДВ. По-друге, за минулі понад півроку Державна фіскальна служба (ДФС) так і не створила реєстр, який би дозволив порахувати, хто скільки посилок отримує.

“Механізму виконання нині немає. Зміни внесли тільки у Податковий кодекс, він стосуватиметься тільки ПДВ. А в Митному кодексі не внесли зміни щодо мита. Це свідчить, що роботу розглянули не комплексно”, — пояснює юрист.

Проблему з реєстром також визнають і фіскали. Як заявив в.о. глави ДФС Олександр Власов, до них надходить неповна інформація, яка не дозволяє відстежити, кому відправляють посилку. “Ми над системою контролю працюємо, але дійсно є складнощі. На підставі того обсягу даних, який сьогодні надається, зокрема, поштовими операторами, не можна провести ідентифікацію фізособи-одержувача і, відповідно, визначити, яку за рахунком посилку він отримує”, — заявив менеджер.

В “Укрпошті” впевнені: якщо нічого не змінити, імпорт в Україну може зупинитися, а аеропорти завалять посилками. Нібито митники не братимуть на себе відповідальність і пропускати посилки не знаючи, кому вона буде доставлена ​​і яка вона за рахунком.

“Якщо її (норму про три посилки. — Ред.) не скасують, встане увесь імпорт. І на цьому все закінчиться. І це буде не відповідальність “Укрпошти “. Це буде вина митника, який не захоче брати на себе відповідальність під час підрахунку, яка все-таки з п’яти посилок четверта”, — заявив гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Також норму розкритикували у “Новій пошті”. У компанії OBOZREVATEL пояснили: законопроект, як і сам принцип обліку відправлень (“три посилки”), не описує механізм взаємодії між клієнтом, оператором доставки і ГФС. Крім того, критерій кількості посилок на місяць, на думку “Нової пошти”, складно прийме в силу “специфіки логістичної галузі”.

“Норма призведе до істотного подорожчання послуг операторів доставки міжнародних відправлень і пов’язаного з цим зменшення кількості відправлень, що пересилаються в Україну з-за кордону. Вона містить серйозні сумніви в можливості побудови і функціонування системи обміну інформацією між органами доходів і зборів, операторами доставки і споживачами”, — заявили в “Новій пошті”.

До речі, торік компанія Gfk оприлюднила результати дослідження, згідно з якими посилки за кордоном робить більше трьох мільйонів українців. У середньому 10-13 посилок на людину. Традиційно, популярністю користуються аксесуари для техніки, одяг і взуття. Згідно з новими правилами, з наступного року дозволяється ввезення без сплати податків 26 посилок у рік. Наприклад, якщо “четвертою” посилкою протягом місяця буде товар на суму 140 євро, за нього додатково доведеться заплатити ПДВ у розмірі 28 євро.

Читайте також: На Тернопільщині директор школи влаштувала “запальні танці” прямо під час перерви (відео)

You cannot copy content of this page