fbpx

Українців змусять рибалити за новими правилами

Незабаром переглянуть норми безкоштовного вилову і список доступних рибалкам водойм.

До квітня 2017 року прогнозують зміну правил любительського і спортивного рибальства, предає UBR.

Новий варіант документа вже розробило Держрибагентство.

За словами керівництво відомства, рибалити по-новому буде краще.

Очільник Держрибагентства Ярема Ковалів говорить: “Ми розширимо зони, де дозволено вилов і підкоригуємо граничні норми вилову”.

Зараз всі бажаючі можуть ловити рибу в українських річках і озерах, крім технічних водойм і зон. У Госрибагенстві хочуть додатково дозволити лов на так званих підводних каналах гідротехнічних споруд.

Крім того, за діючими правилами можна безкоштовно виловити три кілограми риби, незалежно від її виду. Все що вище цієї межі підлягає оплаті.

Ковалів пояснює: “Ніхто не буде забороняти безкоштовну рибну ловлю. Ми просто хочемо ввести диференціацію граничної ваги за видами. У тому числі спробуємо врегулювати питання ведення підводного лову.

Тобто якісь вид риби дозволятимуть зловити не більшедвох кілограмів, зате інший п’ять кіло. Трофейним екземплярам риби також можна перевищувати дозвільну вагу – наприклад, один сом на 100 кг може вважатися виловом в межах норми.

Для підводного полювання знадобиться буй, що позначає місце пірнання.

Під забороною опиниться підводна риболовля в зимувальних ямах та технічних зонах.

А якщо хтось захоче зловити більше дозволеної межі, наприклад, закинути мережу, доведеться заплатити певну суму. У відомстві цифри поки не називають.

Читайте також:   Старі рибалки не пам’ятають таких гігантів: У Києві в Дніпрі виловили величезного сома (фотофакт)

Джерело.

You cannot copy content of this page