fbpx

Українців відправлятимуть у відпустки по-новому

Уряд схвалив проект закону про внесення змін у закон про відпустки.

Повідомлення про це з’явилось на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Заступник профільного міністра Сергій Устименко, представляючи законопроект пояснив, що він спрямований на врегулювання питань своєчасного та цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням.

Зокрема, передбачається внесення змін до відповідних законів та кодексів щодо виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками.

“Також врегульовуються порядок та умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, – з метою її своєчасного та цільового використання”,– зазначено в документі.

Крім того, пропонують надавати навчальну відпустку працівникам, які одночасно навчаються у декількох вишах.

“Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається у такому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати”, – пояснили у відомстві.

В уряді також запропонували збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати та посилити відповідальність роботодавців за невиплату компенсацій за відпустку.

Читайте також: Ще одна країна скасувала візи для України

Джерело.

You cannot copy content of this page