fbpx
Дозвілля
​Українців попередили про заморозки влітку

Україна опинилася в зоні антициклону в червні. Про це повідомляє “Комсомольская правда” в Украине”.

Антициклон приніс холодне повітря з північного заходу Європи. Однак це нам здається, ніби місяць аномально холодний, стверджують синоптики. Насправді він такий, яким повинен бути.

“У порівнянні з показниками попередніх років нинішній червня прохолодний. Однак за фактом температура повністю відповідає нормам. Наприклад, для Харкова очікуваний показник місяця – 20,5 градуса при нормі 19 градусів. Більш того, в червні цілком можливі заморозки. Це ми просто вже адаптувалися до гарячого травня і початку літа, які з’явилися не так давно. Раніше такої спеки не було”, – пояснює керівник Харківського гідрометеорологічного центру Євгенія Ляшенко.

Її колеги з Українського гідрометцентру попередили про можливі заморозки.

“Заморозки можливі як на поверхні ґрунту, так і в повітрі. Виняток становитиме лише південь. Абсолютний мінімум температури становить 0-6 градусів морозу. Місцями в Сумській області, в гірських районах західної частини країни може бути до мінус 7-10, на узбережжі морів місцями 0-3 градуси тепла. Абсолютний максимум, який очікується по країні, – плюс 31-37, на півдні місцями до 38-39 градусів тепла”, – зазначають синоптики, аналізуючи погоду на найближчий тиждень.

Потепління до нас прийде після 15 червня, як тільки закінчаться дощі, запевняє глава відділу метеорологічних прогнозів УДЦ Людмила Савченко. Тоді стовпчики термометрів стрімко поповзуть вгору до позначок плюс 32-36. До великих цифр вони доберуться за традицією в східних областях. Зниження спеки варто очікувати в серпні. Він повинен бути приємно оксамитовим.

Джерело.