fbpx
Події
Українців хочуть обдурити: розкрилася правда про продаж філії “Сбербанку”

Українську “дочку” ПАТ “Сбербанк” збираються продати латвійському банку – щоб нав’язати думку, що банк більше не є російським. Однак остаточним бенефіціаром все одно буде бізнесмен з Росії.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав позафракційний народний депутат України Борислав Береза.

“Щоб мінімізувати небезпеку заборони працювати в Україні “Сбербанк Росії” змінює власників української філії. Українська філія “купує” приватний латвійський банк Norvik bankа, а за фактом довірені Кремлю бізнесмени”, – запевнив парламентарій.

Береза пояснив, що в грудні 2013 року 50% плюс одну акцію Norvik banka придбав партнер лондонського інвестиційного фонду G2 Capital Partners Григорій Гусельников. Після завершення угоди Юрію Шапурову належали 18,4% акцій, а іншим акціонерам – у цілому 31,6% акцій банку. До липня 2014 року Гусельников наростив частку в капіталі до 83,63%, і наразі цей банк контролюють російські власники.

“У підсумку нам готуються розповісти, що це вже другий банк. Не російський, а зовсім навпаки. Європейський. Але якщо Кремль назвати Капітолієм, то він свою мету не поміняє. З “Ощадбанком Росії” все так само”, – вважає Борислав Береза.

Читайте також: Вкладники збанкрутілих українських банків можуть залишитися без грошей

Джерело.