fbpx
Події
Українці з вищою освітою активно їдуть до Польщі на “чорні роботи”

За останні два роки кількість трудових мігрантів з України до Польщі зросла вдвічі. Значно зросла частка чоловіків (57,9% проти 32,9%), переважають молоді люди (середній вік 32,8 року проти 42,8 року в більш ранні хвилі міграції), пише “Укрінформ”.

“Крім того, тепер більше людей мігрує зі східної частини України”, – зазначає TVN24 про посиланням на дослідження Національного банку Польщі.

До Польщі переважно виїжджають українці з вищою освітою. Незважаючи на все, вони не конкурують з поляками на ринку праці.

Читайте також: У Перемишлі на марші під патронатом мера кричали “Смерть українцям” (відео)

Переважно українці працюють 54 години на тиждень, тобто набагато більше, ніж поляки – близько 41 годин. Середня місячна зарплата українців становить близько 2,1 тис. злотих (приблизно 12 тис. грн)

“Працюють українці переважно в домашніх господарствах (37,6%), будівництві, в області ремонтно-оздоблювальних робіт (23,6%) і сільському господарстві (19,3%)”, – йдеться в дослідженні.

“З 2014 року спостерігається постійне, динамічне зростання кількості запрошень від польських роботодавців для українців. Рекордним в цьому відношенні був 2015 рік, коли було зареєстровано 760 тис. заяв для громадян України. Ця цифра більш ніж удвічі вища порівняно з 2014 роком”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Запрошення на роботу в Польщу більше не діятиме: нові правила видачі робочих віз

Джерело.

facebook