fbpx
Авто
Українці все частіше знаходять викрадені авто через соцмережі

В Україні щороку викрадають понад 7,5 тисячі автомобілів, пише tsn.ua.

За статистикою щодня викрадають десятки автомобілів й майже половину з них – в Києві. І це не дивно – в столиці чи не найбільша кількість самих машин, а ще тут живуть відомі та знамениті українці. В основному, крадуть дорогі іномарки, але іноді не нехтують й старенькими машинами. Найчастіше авто крадуть вночі, коли господарі сплять.

Щоб уникнути викрадення машини, експерти радять ревно ставитися до безпеки, наприклад, якомога ближче стояти, коли його закриваєте, адже тоді грабери не зможуть зчитати код авто. Ще однією перепоною злочинцю стане запобіжник, який блокує коробку передач, або ж можна встановити механічні системи захисту.

“Наприклад, автовикрадач потрапив у авто, він вставляє ключ, і незалежно від того, хитає він кермо чи не хитає, – не заводиться. Господар, наприклад, знає якийсь секрет, він вставив ключ, і з першого разу завів автомобіль”, – пояснив експерт.

Проте навіть якщо злодії викрали машину, існує ймовірність, що авто знайдеться через соцмережі. Виявляється, в Україні чимало вдалих випадків, коли власники викрадених машин публікували інформацію про інцидент, а потім небайдужі люди повідомляли про знахідку та вказували адресу розташування “залізного коня”.

Саме так знайшлося авто олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики Лілії Подкопаєвої. Її позашляховик Range Rover Sport викрали в Оболонському районі Києва у жовтні, проте вже за декілька тижнів машина повернулася до своєї власниці.

“Із рук в руки або з вуст в уста передається інформація, ну і звичайно, я обдзвонила всіх своїх друзів, знайомих, які якимось чином пов’язані з машинами, з сигналізаціями і з якимись речами, які могли б нам допомогти в пошуку машини”, – розповіла спортсменка.

Читайте також:  Хакери показали, як можна викрасти будь-яке авто (відео)

Джерело.