fbpx
Події
Українці у Відні протестують проти двозначного плакату із зображенням українського та російського прапорів

Минулого тижня у всіх громадських місцях столиці Австрії – Відні з’явилися плакати під заголовком “Спільно. Це наш Відень”. На плакаті зображено чоловіка і жінку, які, обіймаючись, тримають в руках два великі пазли: у жінки в руках на пазлі – український прапор, в чоловіка – російський.

Плакати розмістило саме місто Відень та Віденська торговельна палата.

На плакаті – фото чоловіка та дружини: це Володимир та Валентина Колоколови, росіянин та українка. Чоловік працює у Віденській торговій палаті, жінка – кваліфікована медична сестра.

Українці у Відні виступили у соцмережах проти розміщення цього плакату, посилаючись на те, що після трьох місяців жорстокого і невиправданого російського вторгнення в Україну тут, в Австрії, відбуваються спроби релятивізувати провину в публічному просторі, не питаючи думки українців.

Віденська торговельна палата пояснює розміщення цього плакату тим, що українка та росіянин – це всього лише два представники жителів міста Відня, які щось для нього роблять.

Активісти та вимушено переселені українці у місті Відні неодноразово зверталися в соцмережах та особистими листами-зверненнями з проханням демонтувати плакати і вибачитися перед українським народом.

 

27 травня зібрався мітинг за участі українців та також австрійців під будівлею Віденської торговельної палати.

Учасники мітингу закликали місто Відень поважати європейські демократичні цінності та ніколи не підтримувати російську пропаганду.

За тиждень після появи плакатів ні посол України у Австрії, ні посольство України у Австрії ніяк не відреагували на ситуацію.

Українці у Відні планують надалі проводити акції, поки їх не почують.

Спеціально для Інтермаріум підготувала Галина Андрусів з інтерв’ю активістки у місті Відні

Фото: Галина Андрусів