fbpx
Події
Українці скуповують долари прискореними темпами: щодня в Україну завозять літак валюти

Ажіотажний попит на валюту спостерігається останніми днями в Україні. Кожен день в аеропорту Бориспіль приземляється по літаку з готівкою. Про це повідомляє ubr.ua з посиланням на керуючого директора Кредит Оптима банк Ігоря Львова, передає “Корреспондент”.

За його словами, ще до Нового року українцям вистачало двох-трьох літаків на тиждень. Завезений кеш ішов не в обмінники, а під чистий продаж населенню, для виплати депозитів і грошових переказів.

Однак зараз ситуація змінилася. Тепер українці практично не продають валюту, навіть якщо в цьому є необхідність. Чекають, що курс злетить ще вище. У результаті банки змушені закуповувати долари і євро за кордоном і літаками завозити їх у країну.

“Завозять переважно Приватбанк і Ощадбанк – у них найбільші мережі відділень. А вже від них долари і євро розходяться по інших фінустановах. Везуть із Франкфурта, оскільки сховища банків Англії, Швейцарії та Німеччини розміщені в цьому місті”, – роз’яснив Ігор Львов.

Читайте також: Зміни у правилах ввезення товарів в Україну: що означають норми про 24 години і 50 євро

Разом із тим він не зміг відповісти, як багато готівкової валюти перевозить кожен літак.

“Це комерційна таємниця і такою інформацією володіє тільки дуже вузьке коло осіб. Але абсолютно точно, що європейські банки не стануть везти менше $1 млн”, – резюмував він.