fbpx
Події
Українці пересадили серце індійського банкіра

Лучанці Наталії Омельчук в Індії зробили трансплантацію серця. Донором став тамтешній банкір, який загинув в автокатастрофі в індійському місті Сурат.

Про це у Facebook написала Ірина Заславець, журналістка телеканала СТБ.

“Рекорд заради життя. Індійські трансплантологи зробили неможливе – знайшли серце нашій Наталії Омельчук за добу, – написала Ірина. – Ви знаєте Наталію. Ми робили про неї два сюжети. Вагітність з ускладненнями через грип: дівчина втратила дитину, а сама потрапила до реанімації. Без надії вижити в Україні. Їй треба було нове серце, що у нас рівноцінно смерті”, пише Cazeta.ua

Наталія Омельчук торік під час вагітності захворіла на грип. Це дало ускладнення на серце. Почались приступи удушення. У легенях набиралася рідина. На сьомому місяці жінці зробили кесарів розтин. Недоношений хлопчик 40 днів пробув у реанімації. Малюку робили операцію, але це не допомогло. Дитини не стало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мати загиблого атовця зважилася на штучне запліднення і народила трійню

“Кілька тижнів тому Наталію оглянули індійські лікарі, які прилітали до Києва. Минулої середи дівчина вирушила до Індії, – розповідає Ірина Заславець. – Щойно вона прибула, стало відомо, що там розбився місцевий банкір, а його серце ідеально підійшло українці. Тепер наша Наталія нарешті буде жити! І це – фантастика”.

Про дівчину пишуть усі індійські видання.

“Наталії пересадили серце 22-річного банкіра. Воно ідеально підійшло не тільки по групі крові. Ми враховували розмір органу і вагу пацієнтки, – розповідають лікарі-трансплантологи Іndianexpress. – Орган доставили чартером за 1,5 години після того, як у хлопця констатували смерть мозку. Батько пацієнта погодився пожертвувати, крім серця, печінку, підшлункову залозу, рогівку і нирки сина. Крім Наталії, врятували життя шести інших пацієнтів”.

Торік 12 липня в столичному Інституті серця вперше в Україні провели імплантацію механічного серця. Воно дозволить пацієнту дочекатися донорського органу і операції за кордоном.

Читайте також: ВЧЕНІ РОЗПОВІЛИ, ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК СЕРЦЕВОГО НАПАДУ