fbpx

Українці масово викидають ялинки: Що зробити, аби це принесло користь

Через два тижні після Нового року українці масово починають викидати ялинки біля будинків, а торговці хвойними деревами влаштовують стихійні звалища на околицях міста, пише ТСН.

Майже у кожному столичному дворі біля сміттєвих баків лежать по декілька ялинок. Кияни в один голос твердять, що виносять туди їх завжди.

Коли дерев назбирається декілька десятків, працівники ЖЕКу вивозять їх на підприємство з утримання зелених насаджень. Директор комунального підприємства Євген Ковшун пояснив, що за допомогою трактора всохлі ялинки перетворюють на тирсу, а потім присипають нею молоді дерева.

Утім, щоб отримати бодай 1 кубічний метр тирси, потрібно переробити цілий причіп ялинок, привозити які можуть не лише комунальники, а й самі кияни, адже у місті діють 10 пунктів переробки. Натомість ялинки, які не продали, підприємців просять звозити в зоопарки. За словами біолога зоопарку Межигір’я Сергія Григор’єва, за добу звірі вживають до семи ялинок: деякі їдять одразу, інші ще з годину бавляться.

“Вона не є основним кормом. Це вітамінний додаток, який покращує травлення”, – додав він, розповівши про водія вантажівки, який привіз до зоопарку 700 ялинок, забезпечивши деревами домашніх кіз, антилоп, оленів та муфлонів на всю зиму.

Водночас чоловік зазначив, що кияни також почали звозити всохлі ялинки до зоопарку, проте прийняти їх від людей не можуть, адже не знають походження дерев, чим їх обробляли. Також пояснюють, що можуть не побачити на ялинках забуті дроти чи кульки, які можуть зашкодити тваринам.

Окремо Григор’єв зауважив, що стовбурами, які лишилися після звірів у зоопарку, опалюють приміщення, а попіл кладуть у клітку до фазанів, які дуже люблять купатися в ньому.
Читайте також:ДІВЧИНКА ПІДСМАЖИЛА “П’ЯТУ ТОЧКУ” ЧЕРЕЗ ХАЛАТНІСТЬ БАТЬКІВ

Джерело.

You cannot copy content of this page