Авто
Українських водіїв чекає прикра несподіванка

В Україні незабаром може різко подорожчати бензин і інші види пального.

Причиною цього стануть зміни податкового законодавства – відповідний законопроект вже внесений до Верховної Ради України і буде розглянуто під час поточної сесії, передає портал mmr.

Інформація про підготовку змін до ПК України була опублікована на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України. Відповідний проект закону також розміщений на веб-сайті відомства в розділі «Регуляторна політика» та всі бажаючі можуть з ним ознайомитися, а також з пояснювальною запискою щодо доцільності його прийняття.

Розробники законопроекту пропонують скасувати акцизний збір, що стягується з роздрібного продажу бензину та інших видів палива в розмірі 0,042 євро за кожен його проданий літр. У той же час, автори законопроекту пропонують збільшити ставку акцизного збору на пальне, в тому числі бензин, дизель та скраплений газ на сорок два євро за кожну тисячу літрів. В даний момент відбувається громадське обговорення цього проекту і всі бажаючі можуть звернутися в податкове відомство України зі своїми пропозиціями і коментарями.

У фінансово-економічному обґрунтуванні проекту цього закону вказується, що його прийняття має забезпечити додаткові надходження до місцевих бюджетів в сумі більш ніж п’ять мільярдів гривень. При цьому, сплачуватися цей акциз буде, не як раніше, безпосередньо в місцеві бюджети, а в державний бюджет України, оскільки до місцевих бюджетів сплачуються тільки акцизи з роздрібного продажу підакцизних товарів. Фактично, це означає, що прибутки місцевих бюджетів зменшаться на відповідні суми, що є кроком назад для децентралізації. Слід зазначити, що проект ще не пройшов розгляду в профільних комітетах Верховної Ради України, а також повинен бути узгоджений з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державної регуляторної службою України та Міністерством юстиції України.

Читайте також: Синоптики радять насолоджуватися останніми теплими вихідними – насуваються дощі та сніг

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook