fbpx

Українській “Мрії” бути: у ДП “Антонов” заявили, що відновлять наш легендарний літак

Руйнування окупантами легендарної “Мрії” стало важким ударом для всіх українців, однак у ДП “Антонов” повідомили, що “Мрію” планують відновити.

Про це “Антонов” повідомили на своїй сторінці у Фейсбуці.

“До нас надходять численні запити щодо розвитку програми відновлення Ан-225 “Мрія”, знищеного російськими загарбниками під час окупації аеродрому “Київ-Антонов-2” у смт. Гостомель.

Руйнування легендарного, унікального літака Ан-225 окупантами стало важким ударом не лише для підприємства “Антонов”, а й для всієї світової спільноти. Тому для нас відновлення “Мрії” – надважливе завдання.

Дійсно, деякі основні агрегати для планера літака є в наявності. Проте нова “Мрія” має відповідати сучасним та перспективним нормам льотної придатності, а також бути обладнаною відповідно до переліку завдань, які вона буде виконувати.

Це вимагатиме проведення великого обсягу розрахунково-конструкторських робіт, обрання та закупівлі відповідних комплектуючих, проведення програми випробувань та ін. Безумовно, цей проєкт буде здійснюватися в широкій міжнародній кооперації, за участю провідних компаній та підприємств глобальної авіаіндустрії.

Обсяг фінансування та можливість використання компонентів Ан-225, який піддався руйнуванням з боку окупантів, буде визначатися спеціальною комісією, що створюється під егідою ДК “Укроборонпром”. Джерела фінансування також визначатимуться державою. Ті кошти, які вже надійшли до фонду, будуть використані винятково для реалізації проєкту з відбудови “Мрії”. Ба більше, із прозорим звітуванням за кожну витрачену гривню чи долар.

Щодо термінів, наразі говорити про них передчасно, адже програма має бути ретельно опрацьована”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт в Гостомелі під Києвом було знищено найбільший та найпотужніший літак в світі АН-225 “Мрія”

Фото: ANTONOV Company Facebook

You cannot copy content of this page