fbpx
Події
Українські лікарі борються за життя українки, яка тяжко захворіла в Єгипті

Лікарі борються за життя Юлії Шпички, котра знаходиться в медикаментозній комі в Олександрівська клінічній лікарні міста Києва. Нагадаємо, що в стан медичної коми дівчину ввели ще в Міжнародному госпіталі Шарм Ель Шейху задля зменшення впливу хвороби на організм.

Дівчину привезли до України вночі 7 серпня 2016 року літаком санітарної авіації. Після необхідних досліджень та аналізів українські лікарі уточнили діагноз хворої – гнійний менінгоенцифаліт. Дівчина продовжує перебувати в стані коми. Лікарі поки не коментують стан хворої, але за словами чоловіка Олександра Шпички, стан характеризується як тяжкий.

Нагадаємо, що під час відпочинку в готелі Sultan Gardens Resort в Шарм Ель Шейху трапилася біда з українською туристкою Юлією Шпичкою. Дівчині стало погано на пляжі, але згодом стан Юлії тільки погіршився і її було терміново перевезено до Міжнародного госпіталю Шарм Ель Шейх. Доньку хворої відправили рейсом до України, а чоловік – Олександр Шпичка перебував поруч з дружиною. Дівчина вже декілька днів знаходиться в комі.

Читайте також: Народився у “сорочці”: в Іспанії дитина з’явилася на світ в амніотичному міхурі (відео +18)

Транспортуванням хворої на територію України опікувались працівникам МЗС, Посольства України в Арабській Республіці Єгипет та асістанська компанія, що представляє в Єгипті інтереси української страхової компанії ВУСО. Як з’ясувалося, суми страхового полісу (20 000$) було недостатньо для оплати транспортування тяжко хворої до України . Дівчину перевозили окремим літаком санітарної авіації (належить турецькій авіакомпанії). Для оплати рахунку авіакомпанії родина була змушена терміново збирати кошти:

“Я хочу подякувати журналістам, волонтерам, активістам соціальних мереж – всім, хто долучився фінансово та організаційно до вирішення проблеми транспортування Юлі з Єгипту до України. Протягом доби було зібрано близько 11 000$ – частину коштів надійшло на банківську карту після публікацій в ЗМІ та в соціальних мережах. Деякі люди, навіть незнайомі, передавали готівку, відгукнулися на нашу біду друзі, знайомі, земляки. Сьогодні Юля вже в Києві, нею опікуються кращі спеціалісти і ми сподіваємося, що вона невдовзі буде здоровою. Дякувати Богові, що Україні є такі прекрасні, чуйні люди. Вдячні всім, хто долучився”, – коментує брат хворої Богдан Годзюмаха.

Туристичний оператор Anex Tour (належить російській компанії “Эксклюзив Тревел”), котрий відправляв подружжя на відпочинок, не робив офіційних заяв щодо даного випадку.

Читайте також: Туристці, яка впала в кому в Єгипті, поставили діагноз – менінгіт і вірусний енцефаліт (фото)

Джерело.