fbpx
Події
Українські лікарі-біотехнологи врятували від інвалідності бійця АТО

Учаснику АТО Віталію відновили травмовану ногу методом клітинних технологій.

Про успішне лікування військового розповіли волонтери “Народного проекту”.

За їхніми словами, боєць 28 ОГМБр на ім’я Віталій отримав поранення ще влітку 2014 року. Під час бою біля Савур-Могили танк бійця потрапив під потужний мінометний обстріл. Чоловік зазнав серйозних травм – пошкодило ногу та живіт. Подальші п’ять операцій у державних шпиталях полегшення не принесли: хоч рани живота і вилікували, та тяжко скалічена нога зрослася неправильно. Стопу сильно викрутило, окрім цього, через скалічені кістки кінцівка серйозно вкоротилася. Ходити самостійно Віталій не міг – цьому завадили постійні сильні болі та набряки.

До проекту “Біотех-реабілітація поранених” Віталій приєднався у січні 2016 року. Медики одразу ж провели повне обстеження і почали підготовку до лікування. Поступово кісткам Віталія надали правильної форми за допомогою апарата Ілізарова, а місця їхніх дефектів наповнили медичним гелем, насиченим власною клітинною тканиною пацієнта.

Із часом кістки ноги набули правильної форми. Далі справа лише за реабілітацією: кінцівку треба знову привчати до навантажень, та відтепер Віталій отримав можливість ходити вже самостійно.

Читайте також: Ізраїльський військовий лікар дізнавшись, що оперує воїна АТО відмовився від гонорару

Джерело.

 

facebook