fbpx

Українська вчена отримала престижну премію за вирішення задачі над якою математики працювали кілька століть

Українська вчена Марина В’язовська отримала “Премію Салема 2016”.

Це престижна математична премія, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, передає прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що українська вчена отримала премію за її відкриття світового рівня щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм.

У Міністерстві нагадали, що 2016 року математик розв’язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Інакше кажучи, науковець знайшла вирішення пакування куль в евклідовому просторі. Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

Згідно з повідомленням, Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцей № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010 року захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему “Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері”, а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію “Модулярні функції та особливі цикли”.

Раніше повідомлялося, що наймолодшій в Україні доктору наук, старшому науковому співробітнику в Інституті молекулярної біології та генетики в Києві Ользі Броварець пророкують Нобелівську премію. Відкриття Ольги Броварець дає надію на цілковите одужання від раку та багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації.

Читайте також: “Закон Савченко” могли прийняти на користь кримінальних кіл, – правоохоронці (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page