fbpx

Україні загрожує різке подорожчання хліба – експерт

До осені 2016 року в Україні можуть різко зрости ціни на хліб. Такий прогноз озвучив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає ГолосUA.

“Ось що може статися на ринку в наступному сезоні: приклад з гречкою заразний, бізнесмени побачили, що на одному локальному ринку можна добре заробити. В Україні стає все менше виробників хліба, раніше в кожному регіоні було безліч таких заводів. Зараз їх менше, ринок монополізується, залишається кілька великих заводів. І кілька компаній контролюють, практично, весь ринок України або значну його частку. Але якщо всередині регіону працюють 2-3 компанії, з іншої області хліб туди вже не повезуть. В результаті ми приходимо до того, що, фактично, виробники хліба пшеницю будуть купувати теж у великих компаній, зерно стає важко законтрактувати. А раз так – в це вже достатньо вклалися. І виникає питання – хто так вклався? Дрібним покупцям можливість закупити зерно вже просто не випадає. Контракти підписані на десятки і сотні мільйонів доларів, тут плаває “риба” побільше”, – сказав він.

Читайте також: Міністр соцполітики каже, що зрозумів, як Ісус п’ятьма хлібами тисячі нагодував

Також експерт відзначив, що значна частина зерна йде на експорт, всередині країни використовують меншу кількість.

“Тому скупити зерно, щоб потім зіграти на підвищенні ціни на хліб стало можливим. Дуже активно останнім часом стали рости великі компанії, що виробляють хліб. Вони ведуть себе якось дуже агресивно, що наштовхує на думку – неможливість законтрактувати зерно пов’язана і з ними, в тому числі. А раз так – ми можемо отримати ту ж проблему, як і з гречкою, тільки вже з хлібом”, – підкреслив він

Нагадаємо, гречка в Україні рекордно подорожчала – за кілограм крупи просять вже до 50 грн.

Читайте також: Найважливіші вітаміни для дітей до 6 років

Джерело.

You cannot copy content of this page