fbpx
Без рубрики
Україні загрожує дефіцит сала

Свинячі господарства потерпають від африканської чуми свиней, а експерти пророкують серйозне зростання цін на традиційний український продукт.

Незабаром українці можуть відчути дефіцит традиційної закуски і стратегічного національного продукту – сала в країні стає все менше через африканську чуму свиней.

Родина Салтикових зазвичай купує близько п’яти кілограмів свинини, в тому числі сала, на місяць – за одну таку стратегічну закупівлю доводиться викладати до 500 гривень. І скоро витрати родини можуть значно зрости. М’ясовиробники прогнозують подорожчання сала і свинини. Причиною називають африканську чуму свиней, яка косить господарства.

У разі зараження навіть однієї свині в господарстві фермерам доводиться знищувати все поголів’я. А для звичайного споживача це означає, що в майбутньому імпортне м’ясо витіснить українську.

“Експортуватимемо з Німеччини, з Данії. Ціни вище за наші на 40-50% мінімум”, – говорить голова Національної асоціації “Укрм’ясо” Володимир Биков.

Зараз кілограм свинини коштує від 75 до 100 гривень, 60 гривень просять за кіло сала. На дефіцит цих продуктів на ринку поки що не скаржаться, але аграрні експерти вже пророкують – протягом року ціни на свинину виростуть на чверть. Тобто сало, придбане зараз, стає вкладенням коштів не гірше депозиту.

Читайте також:   Ірина Дубцова в купальнику похвалилася відпочинком на Мальдівах

Джерело.