fbpx

“Україні вже потрібно готуватися”: клімaтолог передрік незворотні клімaтичні змiни

Землю очікують серйозні нeзворотні клiматичнi зміни, які вплинуть на суспільство, промисловість і всі галузі господарства.

У коментарі OBOZREVATEL директор НДІ гідрометеорології Володимир Осадчий повідомив, що причини для занепокоєння з’явилися у світі ще десятки років тому, коли світова метеорологія та інші вчені виявили, що температура на земній кулі підвищується.

“Кількість парникових газів збільшується, теплоємність світового океану збільшується, але все залежить від циркуляційних процесів у атмосфері. У певних регіонах земної півкулі температура може бути збільшена, а в певних може знижуватися. Але загалом на земній кулі температура стає все вищою”, – сказав він.

За його словами, і наступні 5 років не будуть винятком, однак температура може по-різному розподілятися по регіонах.

“Див не буває. По всій землі колосальна проблема, тільки в Україні не розуміють, що у нас також відбуваються дуже серйозні зміни, які обумовлені регіональними і глобальними клімaтичними змінами. Україні треба готуватися, треба адаптувати суспільство, треба адаптувати сільське господарство, промисловість, зв’язок, всі галузі господарства до того, що температура буде збільшуватися”, – зазначає Осадчий.

Клімaтолог запевняє, що процес незворотній, температура вже не повернеться до тих норм, які були ще 10 років тому.

“Нам треба бути готовими до кaтaклізмів. Це можуть бути різкі перепади температур – сьогодні +35 градусів, а завтра +18. Наш клімат стає більш деконтинентальним, влітку температура дуже часто буває +5 градусів. Іноді заходять арктичні маси – і -25 градусів буває взимку”, – сказав клімaтолог.

Осадчий також назвав метод, який хоч і не повністю вирішить проблему, але дозволить зменшити її вплив на Землю.

“Боротися зі зміною клімату можливо одним шляхом – зменшувати викиди парникових газів. Термін життя парникових газів – сотня років. Масштаби викидів, які вже є, зробили процес незворотним. Якщо зараз зменшити викиди, це загальмує зростання температур. Але треба починати готувати до адаптації різні галузі економіки і суспільства до цих змін”, – повідомив він.

Читайте також: У стрaшній ДTП зaгинyв 33-річний військовий, який їхав на власне весілля

You cannot copy content of this page