fbpx
Події
Україні радять прийняти звід законів “для інтернету”

Юристи впевнені, що удосконалення наявних правових актів проблеми не вирішить.

урхливий розвиток глобального інформаційного простору вимагає відповідного правового регулювання і на міжнародному, і, особливо, на національному рівні. Таку думку висловила доктор юридичних наук, професор, академік, завідувач відділу Інституту держави і права ім. Корецького Наталя Онищенко, передає “112 Україна“.

“Не дивлячись на стрімке поширення інформаційно-комунікаційних технологій на багато сфер нашого життя, правове регулювання збору, обробки, передачі та будь-якого іншого використання цифрової інформації на сьогодні в Україні фактично відсутня”, – зазначила Онищенко.

Серед причин такої ситуації експерт виділила складність визначення суб’єкта правових відносин, відсутність чіткої територіальної приналежності цифрової інформації, високий ступінь анонімності.

Онищенко зазначила, що вирішити проблему лише шляхом удосконалення чинного законодавства неможливо.

Юрист вважає, що в Україні слід поєднувати правові та організаційно-технічні механізми протидії правопорушенням в інформаційній сфері. Наприклад, створити і впровадити безпечні протоколи зберігання і передачі інформації в електронних мережах.

“Ефективного правового регулювання всього інформаційного простору на національному рівні в Україні можна досягти, зокрема шляхом прийняття кодексу інформаційного права”, – вважає Онищенко.

Нагадаємо, раніше Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації України пропонувала зобов’язати провайдерів відключати користувачів від послуг інтернету за розсилку спаму або Ddos-атаки.

Читайте також:   Як у франківця вкрали 45 тисяч євро та ледь не позбавили життя

Джерело.