fbpx

Україні катастрофічно не вистачає 120 тисяч водіїв: названа причина

В Україні з’явився дефіцит водіїв, через що близько 15-20% громадського транспорту простоює.

Головна причина браку – люди масово виїжджають на заробітки в сусідні країни, в основному, в Польщу, де зарплати вищі в три рази, говориться в матеріалі.

Як розповів президент Асоціації пасажирських перевізників Львівської області Іван Велійка, раніше на вакантне місце водія претендували десятки бажаючих.

“Водій автобуса у Львові максимально заробляє вісім тисяч гривень. Це десь 350 доларів. У Польщі водій заробляє від 800 до 1000 євро”, – зазначив він.

Сьогодні Польща – лідер з автоперевезень в Євросоюзі. Понад 600 тисяч водіїв перевозять чверть всіх вантажних і пасажирських вантажів по дорогах Європи. Утримувати лідерство полякам вдається в тому числі за рахунок водіїв-мігрантів.

Читайте також:  Польща хоче спорудити паркан на кордоні з Білоруссю та Україною

На ринку праці України не вистачає 120 тисяч водіїв, каже власник польського Центру підготовки водіїв Вацлав Охота.

За його словами, в Польщі водій знаходить собі роботу за день. Українські водії, запевняє він, – дуже професійні, тому польські роботодавці охоче їх наймають. При цьому українці не мають претензій до зарплат, які можуть становити близько 7 тис. злотих (близько $2 тис. у місяць). В Україні зарплати пропонують від 4 до 12 тисяч гривень.

У Польщі роботодавець оплачує водієві додаткове навчання, медогляд і отримання сертифіката на право їздити в Європі.

Джерело.

You cannot copy content of this page