fbpx

Угорщина хоче запрошувати українців на роботу

Угорський уряд має спростити процедуру видачі дозволів на працевлаштування громадянам сусідніх держав, які не є членами ЄС, як-от України
Про це заявив міністр економіки Угорщини Мігай Варґа, повідомляє “Радіо Свобода”.

За його словами, в Угорщині відчувається гострий дефіцит трудових кадрів (щонайменше 50 тис. вакансій).

Міністр навів як приклад гнучкий підхід у цьому питанні влади Чехії, де нині офіційно працює 200–220 тисяч українців, і Польщі (близько 2 млн громадян України). За різними оцінками, лише з Угорщини, населення якої становить менше 10 млн, майже 600 тис. громадян, переважно молодь, виїхали на заробітки у Західну Європу.

Згідно з дослідженням компанії Manpower Group за минулий рік, в Угорщині найбільше бракує водіїв, інженерів, бухгалтерів, хронічно не вистачає медпрацівників. Зокрема, 300 дільниць залишилися без практичних сімейних лікарів, або ж близько 300 тис. пацієнтів не мають свого терапевта.

Також відчувається гостра нестача програмістів, хоча ця категорія є найбільш високооплачуваною, зазначають топ-менеджери місцевих ІТ-компаній.

Для легального працевлаштування в Угорщині, як і в інших країнах ЄС, громадянам країн – не членів Євросоюзу, як правило, треба отримати дозвіл на право такого працевлаштування, а потім звертатися з проханням про довготермінову візу чи дозвіл на мешкання з цією метою.

Читайте також: Євросоюз ще більше покарав Росію за агресію проти України

Джерело.

You cannot copy content of this page