fbpx

Учні 4 та 9 класів також складатимуть ЗНО

Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування у початковій і середній школі для вступу у профільні заклади та моніторингу якості освіти.

Згідно з проектом закону «Про освіту» передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними.

Доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс, розповіла екс-заступниця міністра освіти, віце-президентка Київської школи економіки Інна Совсун.

«Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). Цей іспит має проводитися на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об’єктивності проведення і визначення результатів», – розповіла Совсун.

В той же час, у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти.

Читайте також: Школи зобов’язали звітувати в інтернеті про використання грошей

Як зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, дане дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.

«Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти», – розповів Карандій.

Джерело.

You cannot copy content of this page