fbpx
Події
У Європарламенті вручили премію Сахарова українському народу

Український народ відстоює суверенітет своєї країни, а також бореться за свободу, демократію, верховенство права та європейські цінності, зазначили у Європарламенті. З відеозв’язку на церемонії виступив Зеленський.
У Європарламенті вручили премію “За свободу думки” імені Андрія Сахарова, лауреатом якої у 2022 році став український народ. На урочистій церемонії у Страсбурзі у середу, 14 грудня, виступив із відеозверненням президент України Володимир Зеленський. Ті, хто зібрався, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про українців, які загинули у розв’язаній Росією війні проти України.

Грошова частина премії становить 50 тисяч євро, вона вручена українському народу в особі Володимира Зеленського та інших обраних представників, а також громадянського суспільства.

У Страсбурзі відзначили мужність та боротьбу українців за суверенітет своєї країни
Лауреата премії Сахарова 2022 року Європарламент оголосив у жовтні. Президія ЄП, до якої входять голова Роберта Метсола та голови всіх фракцій, відзначила “неймовірні втрати українського народу у вигляді людських жертв і зруйнованих міст і сіл” та його боротьбу за захист батьківщини, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, а також за свободу, демократію, верховенство права та європейські цінності. Крім того, у Страсбурзі заявили про мужність, стійкість та відданість своєму народу українського президента та громадських інститутів.

“Ця нагорода – для тих українців, які борються. Для тих, хто був змушений тікати. Для тих, хто втратив рідних та близьких. Для всіх, хто піднімається та бореться за те, у що вірить. Я знаю, що відважний народ України не здасться і ми – теж”, – заявила Роберта Метсола. “Нічим не спровокована агресивна війна Росії проти України завдає величезних витрат українському народу. на полях битв проти жорстокого режиму, який прагне підірвати нашу демократію, послабити та розділити наш Союз”, – додала голова Європейського парламенту.

Премія “За свободу думки”, названа на честь радянського фізика та правозахисника Андрія Сахарова, була започаткована Європарламентом у 1988 році, її присуджують людям або громадським організаціям, які відзначилися у справі захисту прав людини та основоположних свобод. Розмір премії складає 50 тисяч євро.

You cannot copy content of this page